Woman 5883858 1920

Pomoc mazlíčkům přežít velké mrazy je snadná, ne každé zvíře ale postup vyžaduje

Lidé si do zimy oblečou teplé kabáty, silné ponožky a na hlavu si nasadí čepici. Jak ale uchránit svého domácího mazlíčka, aby mu venku také nebyla zima? Spoléhá na vaší dobrou vůli a kreativitu. I když to na první pohled může vypadat tak, že psům a kočkám příroda nadělila vše, aby přežili v chladném počasí. 

Srst sice domácí mazlíčky ochrání, ale když teplota klesne pod určitou úroveň, také se necítí dobře. Než se se svým pejskem vydáte ven na procházku, popřemýšlejte nad tím, jak byste jim mohli pobyt venku ulehčit. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jako první věc vypněte topení

Než se vydáte ven, vypněte topení. Snížíte rozdíl mezi teplou místnosti a chladným venkem a pro domácího mazlíčka bude přechod méně bolestivý. Navíc má přehřátí bytu negativní dopad na imunitní systém a stav dýchacích cest. 

Pořiďte svému mazlíčkovi také teplý kabátek. Při nákupu oblečení pro svého pejska se ale zaměřte nejen na to, abyste k sobě ladili, ale také dbejte na výběr materiálu, ze kterého je oblečení vyrobeno. V obchodech se zvířaty najdete širokou škálu bundiček a kabátků, některé z nich jsou ale jen stylové kousky, které před zimou neochrání. 

Určitě svému mazlíčkovi nekupujte různé ozdobičky:

  • Mašle
  • Ozdoby
  • Honosné vzory

V zimě jim neposkytnou žádné pohodlí, naopak by je při chůzi mohly rušit, navíc pokud jsou s rolničkou nebo nějakou jinou cinkavou ozdobou. Navíc některé zvířata vůbec tyto ozdoby na sobě nesnesou a může jim to přinášet stresové situace. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Mazlíkům oblékejte jen příjemné materiály

Do zimy určitě nedávejte psům kovové obojky, které mohou vést chlad a psům bude o to větší zima. Než se vydáte na procházku, nezapomeňte také na kosmetiku – vazelínu naneste na polštářky tlapek mazlíčka, zabráníte tím omrzlinám. Po procházce mu otřete tlapky od tajícího sněhu, stejně tak mu osušte srst. Za odměnu mu můžete dopřát menší dobrůtku a potom se společně můžete zavrtat pod teplou peřinu.