Woman Cleaning House

Prací prostředky i tekuté mýdlo si můžete jednoduše vyrobit. Ušetříte peníze i přírodu

Jestli si doma sami vyrobíte čističe pro praní nebo úklid domácnosti, uděláte jen dobře. Budou nejen 100% přírodní, ale nebudou způsobovat alergie a budou bez chemie. V obchodech sice seženeme prostředky na úklid, musíme ale počítat s tím, že po některých se mohou objevit alergie nebo nebudou vhodné právě na určitý druh materiálu. Výrobou domácích přípravků ušetříte čas i peníze.

Několik jednoduchých receptů vám ušetří spoustu práce

Prací prášek si vytvoříte snadno pomocí kostky mýdla a sody na mytí nebo boraxu. Mýdlo rozmačkejte, můžete použít jakékoliv podle svých možností. Smíchejte v míse dva díly sody, dva díly boraxu a díl nasekaného mýdla. Uzavřete do nádoby a skladujte na temném místě. Na každé praní stačí použít 1/8 hrnku směsi. Jestli chcete tekutý prací prášek, můžete si ho také snadno vyrobit.

Zdroj obrázku: Freepik

Budete k tomu potřebovat mýdlo, dva litry vody, dva hrnky boraxu nebo mycí soli. Postup je trochu složitější, ale určitě ho zvládnete. Kousek mýdla dejte do hrnce a přilijte dva litry vody. Zahřívejte a míchejte, dokud se mýdlo nerozpustí. Poté vezměte velký kbelík, nalijte do něj 18 litrů vody a přidejte borax a sodu. Přilijte mýdlový roztok z pánve, promíchejte a nechte přes noc zakryté. Další den míchejte, aby se vše spojilo, a nalijte do lahví. Na jedno praní stačí 1/2 hrnku tekutého prostředku.

Vyrobit si můžete i tekuté mýdlo

Na jeho výrobu budete potřebovat:

  • 100 g mýdla,
  • 400 g vody,
  • éterické oleje podle vlastní volby.

Mýdlo nastrouhejte do misky, zalijte vodou a nechte několik hodin odpočívat. Nakonec přidejte oblíbené éterické oleje a promíchejte. Můžete si tak vytvořit několik různě voňavých mýdel, které můžete použít podle potřeby.

Tyto domácí prostředky se budou hodit, hlavně pokud rádi cestujete a nechcete si s sebou vozit velké balení pracích nebo čisticích přípravků. Snadno si je vyrobíte doma, nebudete potřebovat drahé suroviny a s výrobou mohou pomoci také děti, které si tak vyzkouší, na jakém principu takové prostředky fungují.

Zdroj: https://www.realsimple.com/home-organizing/green-living/natural-cleaning-recipes