Assortment Food Containing Magnesium

Při nedostatku hořčíku tělo trpí a hrozí vážné problémy. Nejlépe ho doplní vyvážená strava

Nedostatek hořčíku se na našem těle může projevit různými způsoby – svalové křeče, nespavost nebo nervozita. Nestíháte všechny úkoly, které jste si na daný den zadali, a večer jste natolik unavení, že sotva dokážete usnout? Do svého těla doplňte hořčík, který je pro jeho správné fungování nezbytný.

Hořčík potřebujeme pro mozek

Hořčík pomůže stabilizovat nervový systém, podílí se také na přeměně bílkovin, tuků a dalších látek, které naše tělo potřebuje. Snižuje hyperaktivitu mozkových buněk, zlepšuje koncentraci a také naši paměť. Bez hořčíku můžete očekávat také problémy se srdcem, protože na něm závisí fungování kardiovaskulárního systému.

Pokud máte v domácnosti tvrdou vodu, která obsahuje mnoho hořčíku, můžete být bez obav, protože se vám pravděpodobnou vyhnou problémy se srdcem. Vědci dokázali, že tvrdou vodu by měl pít každý, protože by se riziko infarktu snížilo až o 19 %. Hořčík tak předchází onemocněním srdce a také pomáhá při léčbě srdečních onemocnění.

Zdroj obrázku: Freepik

Co dělat, pokud máte v těle nedostatek hořčíku?

Nedostatek hořčíku zvyšuje krevní tlak, což může vést k dalším problémům se srdcem. Proto se doporučuje nejen lidem s hypertenzí konzumovat potraviny, které obsahují velké množství hořčíku. Pokud ho navíc budete kombinovat s vápníkem a vitaminem D, posílíte tím kosti, zuby a také zabráníte různým nemocem kloubů.

Raději hořčík doplňte přirozeně v potravinách než formou doplňků stravy. Určitě můžete vyzkoušet nové druhy potravin, které byste si normálně nedali. Nerovnováha hořčíku, vápníku a vitaminu D může způsobit také zdravotní komplikace, protože jeden prvek je závislý na tom druhém. Pokud trpíte na ledvinové kameny, hořčík vám od nich může pomoci. Upravuje také činnost štítné žlázy a uvolňuje svalové napětí. Naše tělo ochrání před toxickými látkami, které přijímáme společně s některými potravinami.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/what-does-magnesium-do