Pillow Bed

Při ubytování v hotelovém pokoji je vhodné dbát na několik základních věcí

Cestování je oblíbenou volnočasovou aktivitou, které se věnuje spousta lidí. Cestujeme nejen po tuzemsku, často vyjíždíme i za hranice poznávat cizí kraje. Místem, kde trávíme svou dovolenou, jsou hotely, apartmány i kempy. Víte, co byste měli udělat, když se v hotelu ubytujete?

Základem je kontrola

Jestliže jste si vybrali hotel podle nabídky cestovní kanceláře, pak byste po příchodu do svého pokoje měli zkontrolovat, jestli odpovídá tomu, co cestovka prezentovala. Když shledáte odlišnosti, měli byste o tom informovat zdejšího delegáta cestovní kanceláře.

Také byste se měli zajímat, jestli nenarazíte na nějaké závady. A samozřejmě je ihned nahlásit na recepci. Pokud byste to neudělali a závady by v pokoji byly, padne vina za jejich vznik na vás. A to určitě nechcete.

Čistota je půl zdraví

O úklid hotelových pokojů se jejich provozovatel pravidelně stará. I tak byste ale měli důkladně umýt hotelové sklenice, než z nich začnete pít. Platí to i pro ručníky. Lepší je mít s sebou své vlastní. Pokud jsou totiž vyprané v prášku, na který můžete být alergičtí, způsobí vám to zdravotní problém.

Zdroj obrázku: Freepik

Pozor na štěnice

Moc se o tom nehovoří, ale se štěnicemi se v hotelích můžete setkat. Zpravidla se schovávají v ložním prádle, v matracích, v čalounění židlí, křesel či pohovky.

Opatrnost je zapotřebí i u rychlovarné konvice. Měli byste se podívat, jestli je dokonale čistá. Může být takovým indikátorem toho, jak se o čistotu pokoje hotel stará. Klidně vydezinfikujte i ovladač na televizi. Víte, kolik rukou se ho mohlo už dotýkat? Zapomeňte na to, že byste v hotelové pokoji chodili bosky. Podlaha totiž nemusí být perfektně vyčištěná.

Možná to nevíte, ale v některých hotelích pokojské mívají na úklid jednoho pokoje poměrně málo času. Pracují v závratném tempu, kdy pokoj musejí zvládnout uklidit během dvaceti minut. To je dost málo na to, aby byl uklizený důkladně.

Zdroj: https://www.rd.com/list/what-to-look-for-in-hotel-room/