Pad Thai White Plate With Lemon Wooden Table

Chutě thajské kuchyně si získají každého. Objevte tajemství těch, kteří si jídlo umějí užít

Proč je thajská kuchyně tolik oblíbená a proč je i tolik kalorická? Určitě mezi svými přáteli najdete milovníky této kuchyně, protože je nejen velmi pikantní, ale také rozmanitá. Příznivců této kuchyně každým rokem přibývá, ale možná si budete muset zajet přímo do Thajska, abyste si vychutnali tu správnou chuť pokrmů. Evropské restaurace neznají každý krok thajských receptů.

Pro Thajce je středobodem jejich života právě jídlo

Thajci si jídlo umějí vychutnat. V thajských restauracích najdete nejen ryby, ale také mořské plody, které se upravují různými způsoby. Thajská kuchyně je velice rozmanitá a každý si v ní najde to svoje. Thajci se neptají na to, jak se máte, ale jestli jste jedli. Rádi si o jídle nejen povídají, ale také se zúčastňují různých posezení, kde se jídlo podává. Jak ale jíst thajskou kuchyni a zároveň nepřibrat?

Thajci svou kuchyni milují a nenajdete mezi nimi téměř nikoho, kdo by měl nadváhu nebo byl obézní. Spousta pokrmů se přitom smaží, ale lidé jsou tu hubení. Jak to tedy dělají? Jejich pleť vypadá skvěle a také se určitě dobře cítí. Jak se stravovat podle thajských obyvatel? Pokud víte, jaké je jejich tajemství, můžete si thajskou kuchyni vychutnat bez výčitek.

Zdroj obrázku: Freepik

Dbejte na rozmanitost a po thajském jídle neztloustnete

Rozmanitost thajské kuchyně je základem toho, že po ní neztloustnete. V průběhu roku si můžete dávat thajské jídlo velmi často, ale je nutné ho prokládat zeleninou, ovocem nebo dalšími surovinami, které budou čerstvé. Připravit si je pak můžete několika způsoby. Nízkotučné potraviny jsou častou součástí thajské kuchyně. V takovém případě se nesmí zapomínat na oblíbený kokos. Ve velkém se používá právě v thajské kuchyni.

Kokos patří mezi vydatné suroviny, které obsahují velké množství vitaminů a další látky, které jsou pro naše tělo prospěšné. Thajci také používají velmi málo soli, alespoň s ohledem na to, kolik se jí používá v Evropě. V Thajsku pak najdete spoustu receptů, některé kombinace surovin jsou velmi zajímavé. Pokud jste tuto kuchyni ještě neochutnali, najděte si kvalitní restauraci, která dodržuje veškerá pravidla ohledně přípravy thajských jídel.

Zdroj: https://greatist.com/eat/thai-food-guide-recipes-thai-cookbooks#Are-Thai-Curries-Supposed-to-Be-Sweet?