Peanut Napkin Jar With Peanut Butter Wooden Background

Arašídové máslo psi prostě milují. Je výživné, ne každé je ale vhodné

Arašídové máslo je potravina, kterou milují nejen děti, ale také dospělí. Je vhodné ho dávat také zvířatům? Existuje mnoho druhů tohoto másla. Je to aromatická a především velmi chutná pasta, kterou si můžete namazat na pečivo nebo si ji dát jen tak na lžičku. Obsahuje samozřejmě důležité živiny, ale jako u každého produktu záleží na kvalitně použitých potravin.

Pravidelnou konzumací nic nezkazíte

Jestli nevíte, jestli arašídové máslo dát svému psovi, náš článek vám určitě pomůže. Dozvíte se v něm mnoho informací a potom už bude záležet pouze na vás, jak se rozhodnete. Arašídové máslo obsahuje především buráky, soli a cukry. Skládá se také z rostlinných tuků. Vysoké procento arašídů je v tomto případě žádoucí, aby se produkt dal považovat za „zdravý“. Máslo by mělo obsahovat mnoho živin.

Vitaminy A nebo E jsou rozpustné v tucích, ale v másle najdete také vitaminy skupiny B. Minerální látky zde nesmí chybět, takže v něm najdete draslík, chrom nebo zinek. Bílkoviny a vláknina jsou také jeho součástí, takže si můžete být jistí, že pravidelnou konzumací si jen podpoříte činnost střev.

Zdroj obrázku: Freepik

Proč psi tolik milují pomazánky z ořechů?

Psi neslintají pouze nad kouskem masa nebo uzeniny. Můžete jim dopřát i kvalitní arašídové máslo, ale samozřejmě to má své podmínky. Zvířata mají někdy zvláštní chutě a arašídy je velmi lákají. Pokud si ho pes žádá, můžete mu kousek dát, ale dbejte na to, aby to nebylo velké množství, protože arašídové máslo je velmi kalorické.

Nehodí se tak pro psy, kteří jsou neaktivní nebo staršího věku. Můžete ho ale dát těm, kteří každý den lítají několik hodin venku, protože arašídové máslo a jeho hodnoty zase vyběhají. Můžete ho používat jako odměnu na cvičáku. Bude mít po něm kvalitnější srst a jeho účinky poznáte také jiným způsobem. Dejte jen pozor, aby máslo obsahovalo minimum soli a cukru.

Zdroj: https://www.preventivevet.com/dogs/is-peanut-butter-safe-for-dogs