Arasidove Maslo1

Nenáviděné i milované arašídové máslo. Okolo jeho vlivu na zdraví se stále vedou spory

Kolem arašídového másla vyvstává neustále mnoho otázek. Někteří říkají, že je zdravé, jiní zase, že bychom se od něho měli držet dál. Existují informace různé, některé až protichůdné. Pojďme proto společně uvést otázky arašídového másla na pravou míru. Podíváme se na to, zda patří spíše do kategorie zdravých potravin, anebo je dobré se mu při hubnutí vyhýbat obloukem. Jak to tedy s arašídovým máslem doopravdy je?

Zdroj obrázku: Freepik

Arašídové máslo při hubnutí

Mnoho lidí spekuluje o tom, zda vám arašídové máslo může pomoci zhubnout, nebo vám při hubnutí spíše uškodí. Někteří považují arašídové máslo za kalorickou bombu. Arašídové máslo rozhodně není položka, kterou byste při procesu hubnutí měli pořádat na kila, ale rozhodně také není pokrmem, který vám v menším měřítku uškodí. Pokud máte chuť na sladké, dejte si krajíček chleba s arašídovým máslem. Uděláte mnohem lépe, než kdybyste si dali k mlsání cokoli jiného. Z toho vyplývá, že je arašídové máslo vhodnou svačinkou i pro lidi, kteří se snaží zhubnout, ale rozhodně byste na něm neměli stavět svůj hubnoucí jídelníček.

Zdroj obrázku: Freepik

Zdraví arašídového másla

Výše jsme se zaměřili na otázku zdraví arašídového másla pro proces hubnutí. Nyní to vezmeme spíše z pohledu zdraví lidského těla. I přes to, že je arašídové máslo sladké a může se zdát i kalorické, pozitivní vliv na lidské tělo mu nelze upřít. Arašídové máslo pozitivně ovlivňuje zdraví srdce. Kromě toho obsahuje také velký podíl vitaminů E a B, vlákniny, hořčíku a draslíku. Pokud budete arašídové máslo opravdu pečlivě vybírat, můžete si z obchodu donést poměrně zdravou verzi bez cukru, palmového oleje a dalších nevhodných přísad. Nejlepší arašídové máslo obsahuje 100 % buráků. Čím lepší a zdravější bude arašídové máslo, tím vhodnější bude jeho konzumace také pro hubnutí, kterým jsme se zabývali výše.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/323781