Young Woman Holding Her Book While Looking Out Window

Poškrábané sklo znovu jako nové: pomůže věc, kterou má úplně každý v koupelně

Sklo a tabule se vyznačují tím, že pokud se o ně nebudete dostatečně starat, objeví se na nich škrábance. Ty můžete způsobit i sami použitím nevhodných prostředků na jejich čištění. Naštěstí existují metody, kterými se škrábanců můžete snadno zbavit. Jsou levné, dostupné a naprosto přírodní. Jaké to jsou a jak je možné, že škrábance zmizí?

Škrábance na skle nemusí být jen důsledkem nehody

Často se stane, že nám kousek skla spadne na zem, většinou nám ale na zrcadla nebo sklo spadne nějaký těžký předmět a škrábanec je na světě. Pokud není hluboký a je relativně čerstvý, můžete ho snadno odstranit pomocí přípravku, který najdete v každé koupelně. Jedná se o zubní pastu, kterou je vhodné použít k tomu, aby po škrábanci nezůstalo ani památky. Důležité bude použít bílou pastu, nikoli barevnou.

Škrábancům se v některých případech nedá vyhnout. K poškrábání vede velmi krátká cesta, můžete si je způsobit i sami, pokud na čištění skel používáte hrubé hadříky nebo houbičky. Jak tedy použít zubní pastu k tomu, aby bylo sklo nebo zrcadlo znovu jak nové? Použitím vhodných čisticích přípravků můžete zamezit opětovnému poškrábání zrcadla nebo skla.

Zdroj obrázku: Freepik

Zubní pasta je v tomto případě neocenitelným pomocníkem

Zubní pasta jako první pomoc v případě, že potřebujete odstranit škrábance, skutečně funguje. Zbavíte se nevzhledných stop po škrábanci snadno a rychle, ale někdy to bude chtít trpělivost. Fungovat ale bude pouze bělicí pasta, která neobsahuje drobné částečky – ty by mohly sklo naopak ještě více znehodnotit. Jak tedy postupovat při čištění skla zubní pastou? Je to velmi jednoduché.

Pastu naneste na měkký hadřík z mikrovlákna a krouživými pohyby čistěte v místech, kde jsou škrábance. Někdy tento proces bude trvat i 15 minut a je potřeba vydržet, protože výsledek bude dokonalý a po škrábanci nebude ani stopy. Pomoci ale může také jedlá soda, která má podobné vlastnosti jako zubní pasta.

Zdroj: https://www.angi.com/articles/quick-tip-fix-scratched-glass-toothpaste.htm