Man 513529 1920

Příčinu bolestí hlavy hledáme na špatném místě, místo na krků bývá často v páteři

Bolest se šíří z páteře na šíji a čelo. Je to trochu jako záchvat migrény. Může být doprovázen i nevolností, citlivostí na světlo a skvrnami před očima. Jsou vám tyto příznaky povědomé? Tak už víte, kde tkví příčina vašich problémů. Co s tím ale dělat? Existuje vůbec nějaká pomoc? To víte, že ano. 

Přiznejme si to

Neustálé ale i náhodně se objevující bolesti hlavy mohou být známkou problémů se zády. Přetížený krční segment nám tak dává najevo, že si potřebuje odpočinout. Vše dejme za vinu vlastnímu životnímu stylu a především – způsobu držení těla. Vše se ale dá léčit. Pojďte se podívat, jak dát bolestem hlavy sbohem. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Masáž pomůže bolest zklidnit

V případě pocitu bolesti za krkem si navlhčete ručník v teplé vodě, vyždímejte jej a položte na zadní část krku. Uchopte jeho konce rukama a tahejte pravidelně do stran. Masáž provádějte asi 5 minut. Bolestivý krk můžete také nahřát fénem nebo požádejte někoho, aby vám bolestivé místo namasíroval a nejlépe přitom použil protizánětlivou mast. Účinná je také relaxační lázeň s několika kapkami cedrového nebo levandulového oleje.

Pravý lék je prevence

Pokud trávíte hodně času před počítačem, snažte se myslet na správný sed. Pro denní protažení zvolte jógu či jiné relaxační cvičení. Večer po náročném dni si také můžete dát teplou sprchu. A pak honem rychle spát. Hned po pravidelném cvičení vám totiž nejvíce ze všeho pomůže zdravý spánek. Nebojte se během dne pak vyjít i na čerstvý vzduch, procházka tělo rozhýbe a svěží vzduch dodá tělu novou energii.  

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Mohou to být i bedra

Dalším z příznaků přetížené páteře je bolest v oblasti beder. Ta se příznačně projevuje necitlivostí nohou. Obvykle pociťujete výraznou bolest v dolní části zad, která může proudit do jedné nebo obou nohou. Signálem, že máte problém se zády může být i brnění a třes nohou. Pomozte si tepou koupelí se solí či masáží, a hlavně nezapomeňte do života zařadit odpovídající cvičení. Na nic nečekejte, jelikož nejvíce vám pomůže až návštěva fyzioterapeuta.