Beauty Care Hair Waist Up Back Side Portrait Young Brunette Lady With Straighten Voluminous Hair Touching It With Her Hands Isolated White

Proces šedivění vlasů zpomalí recepty z domácích surovin

V důsledku stárnutí organismu dochází také ke změně barvy vlasů a šednou. Málokdo se s tímto faktem rád smiřuje. Spousta žen a někteří pánové proto přechází na barvení vlasů, aby šediny zakryli. Zastavit proces šedivění nelze, je možné ho akorát zpomalit. Jak šedivé vlasy vznikají a jak byste o ně měli pečovat?

Co je šedivý vlas

K šedivění vlasů přispívá několik faktorů. Za brzké šedivění ještě v poměrně mladém věku může dědičnost. Podepisuje se na nich ale i životní styl. Kdo holduje alkoholu, kouří a celkově žije nezdravě a je pod neustálým stresem, může očekávat, že mu vlasy budou šedivět dříve. Hovoříme o šedivých vlasech, ve skutečnosti je ale jejich barva bílá a vzniká v důsledku ztráty pigmentu.

Jak pozastavit proces šedivění vlasů

Pro zastavení šedivění vlasů je možné využít některé domácí prostředky, jako jsou například kopřiva, zázvor, jablečný ocet, melasa či šalvěj. Ze sušených lístků šalvěje lze uvařit čaj, do kterého přidáte několik lžiček rumu, trochu glycerinu a pár kapek vitamínu E. Touto směsí se potírá vlasová pokožka.

Zdroj obrázku: Freepik

Výborná je také melasa, která obsahuje hodně mědi, jež působí proti šedivění vlasů. Je také bohatá na hořčík, železo a selen. Vyplatí se proto po dobu několika měsíců každé ráno sníst jednu polévkovou lžíci melasy bez přídavku cukru. Tímto způsobem je možné šedivění vlasů pozastavit.

Zázvor a jablečný ocet

Použít můžete také nastrouhaný čerstvý kořen zázvoru a mléko, z nichž připravíte kaši, a tu nanesete na vlasovou pokožku. Necháte deset minut působit a pak vlasy opláchnete čistou vodou. Můžete opakovat jedenkrát týdně.

Proti šedivění vlasů funguje také jablečný ocet smíchaný s vodou v poměru 1 : 1. Propláchnete si jím vlasy a zabalíte do ručníku. Působit by měl asi půl hodiny. Pak už jen stačí si vlasy umýt šamponem, který normálně používáte.

Zdroj: https://www.oprahdaily.com/beauty/hair/a39630755/gray-hair-solutions/