Serum1

Sérum do hloubky vyživí pokožku, vyberte to nejlepší přesně pro vás

Malé balení, ale velká síla. Takové je sérum, které pomáhá zefektivnit péči o pokožku a získat mladistvý vzhled. Na rozdíl od krému jsou séra drahá, ale také mají více aktivních látek a více vám pomohou. Pleťové sérum dokonale vyživí, ale i zjemní a omladí pleť. Jeho konzistence je gelová, mléčná, olejová či více tekutá. Na co dávat pozor, pokud jste se sérum rozhodli koupit? Nejdříve určete, jaký typ pleti máte.   

Zdroj obrázku: Freepik

Jak sérum používat?

Bude důležité myslet na to, že se nejedná o krém, nýbrž o sérum, které je velmi silné. Proto bude stačit, když na pokožku nanesete pouze několik málo kapek. Jestliže máte citlivou pokožku, která je náchylná k poškození, máte akné či seboreu, věnujte pozornost jeho složení. Také by měly být v séru obsažené vitamíny. Pokud je vaše pokožka minimálně hydratovaná, spíše suchá, určitě vyhledejte sérum s obsahem kyseliny hyaluronové. Naopak zralé ženy, u kterých se již vyskytují vrásky, by měly využít sílu séra s obsaženým vitamínem C nebo také s obsahem retinolu. Než se rozhodnete sérum aplikovat, pro což je nejlepší čas večer před spaním, nezapomínejte svou pleť řádně vyčistit, nejlépe pomocí micelární vody. 

Zdroj obrázku: Freepik

Jak sérum aplikovat

Jak jsme již zmínili, konzistence zakoupeného séra se může lišit. Pokud koupíte olejové sérum, nakapejte pár kapek na umyté prsty a roztírejte je po obličeji, kolem očí, ale i po krku a dekoltu. Pokud je konzistence séra krémová, naneste ho pomocí aplikátoru, je to hygieničtější způsob a na pokožku obličeje si nezanesete žádné mikroorganismy. Pokud sérum aplikujete pomocí aplikátoru, vyčkejte alespoň tři minuty, než se sérum vstřebá, nevtírejte ho do pokožky obličeje. Bohužel právě v tomhle kroku dělá mnoho žen chybu. Jakmile aplikujete sérum, nanášíte další krém? Pokud ne, jistě děláte špatně. Jakmile se sérum vstřebá do pokožky naneste nejlépe od stejné značky také krém. Na noc aplikujte regenerační krém a na den aplikujte hydratační krém.  

Zdroj: https://www.healthline.com/health/benefits-of-face-serum