Serum1

Pleťové sérum dokonale vyživuje pokožku dle jejího typu, při správném nanesení dokáže zázraky

Pokožka v obličeji trpí každodenní námahou, a to především v případě, že je často vystavována negativním vlivům, které pocházejí především ze znečištěného prostředí. Působením těchto negativních faktorů dochází k vysušování a stárnutí pokožky. Abyste tomuto procesu zabránili, je potřeba pleť pravidelně vyživovat. K tomuto účelu se využívají především séra. Sérum je nutné vybírat nejen podle typu pleti, ale právě také podle toho, jakým způsobem dochází k jejímu poškozování.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak vybrat výživné sérum

Séra jsou speciální kosmetické přípravky, které obsahují koncentrát výživné látky, jež je do pokožky aplikována v malém množství. Při výběru vhodného typu séra je nutné se orientovat primárně podle typu pleti, jelikož séra obvykle obsahují jednu hlavní složku s velmi efektivním účinkem. Výběr byste měli řešit podle následujících kritérií:

  • sérum s vitamínem B3 se hodí pro suchou a podrážděnou pokožku a také pokožku se sklony k akné,
  • sérum s kyselinou hyaluronovou je vhodné pro pokožku suchou a snadno se vysušující (podléhající rychle dehydrataci),
  • sérum s retinolem a vitamínem C je určeno pro starší ženy a účinkuje především jako výplň vrásek.
Zdroj obrázku: Freepik

Aplikace výživného séra

Před aplikací výživného séra by měla být pleť důkladně očištěna a doporučuje se také provést tónování, které vyrovná její pH. Samotné nanášení séra pak závisí především na jeho konzistenci. Ta může být dvojího charakteru:

  • hutné a mastné sérum se nanáší vmasírováním do pokožky obličeje a krku čistými prsty krouživými pohyby,
  • jemné vodnaté sérum je nutné nanášet pomocí aplikátoru, v tomto případě je nutné sérum po aplikaci nechat nějakou dobu vstřebat, nesmí se ovšem do obličeje vmasírovat

Po aplikaci séra by měla být pokožka ještě hydratována. Jelikož se sérum nanáší na noc, dobře k tomuto účelu poslouží noční krém.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/benefits-of-face-serum