Christmas Vintage Rustic Cutlery

Vánoce jsou časem hodování a dobrot. Díky několika tipům si užijete svátky bez výčitek

Blíží se Vánoce, ale vy nevíte, jak celé svátky přežijete ve zdraví a pohodě, protože bude všude kolem vás hromada nezdravého jídla? Nemusíte se bát, stačí jen dodržet několik zásad, díky kterým vás nebude bolet břicho ani nepřiberete. Víme, že jsou vánoční svátky náročné – polévky, knedlíky, smažené ryby a maso. To je jen krátký výčet toho, co nás o svátcích čeká.

Pokud si nechcete odpírat, dávejte si menší porce

Je dokázáno, že pokud sníte menší porce vícekrát během dne, nepřiberete. Nesoustřeďte se na kilogramy, ale jídlo si užívejte – vždyť je to jednou za rok. Ještě než se pustíte do vánočních pochoutek, dejte tělu signál, že bude přijímat něco jiného, než na co je zvyklé během roku. Můžete si zlepšit trávení například vodou s jablečným octem. Vždy se napijte před jídlem. Dobré jsou také nálevy z bylinek – fenykl, heřmánek nebo kopřiva.

Vánoční pokrmy jsou většinou těžká jídla, po kterých se nám chce lehnout na pohovku a odpočívat. Nejlépe ale uděláte, pokud se po štědrovečerním jídle půjdete na chvilku projít, abyste se pak mohli vrhnout na dárky. Knedlíky patří mezi těžké přílohy. Jestli si je budete chystat, připravte je v horké vodě, nebudou tolik kalorické jako z pánve.

Zdroj obrázku: Freepik

Jídlo připravujte ve zdravější verzi, nezapomeňte na zeleninu

Pokud připravujete štědrovečerní pokrm, je nutné vědět, jak ho připravit ve zdravé verzi. Pokud držíte dietu, nezapomeňte si přikrájet spoustu zeleniny. Cukroví, smažená ryba a další pochoutky lákají, ale dopřejte si jen malé množství. Rybu můžete upéct v troubě místo smažení na pánvi.

Dávejte si menší porce a necpěte se od rána do večera. Mohlo by vám být špatně a vánoční svátky strávené na toaletě nebo v nemocnici nejsou to pravé. Vynechat byste měli majonézu, kterou můžete nahradit bílým jogurtem. Dnes už se nemusíte ani držet tradice, někteří lidé vůbec na Vánoce nemají rybu nebo kuřecí řízek, ale udělají si večeři, kterou připravují z jiných surovin.

Zdroj: https://www.scmp.com/lifestyle/health-wellness/article/2125257/nine-ways-avoid-food-guilt-christmas-and-feel-good-about