Woman Using Toilet Morning

Šetřit jde i netradičně. Znovupoužitelný toaletní papír dokáže ulehčit rodinnému rozpočtu

Zdražuje se všechno. Nejen potraviny, ale také energie a spotřební zboží stojí každým dnem více a více korun. Zvláště v dnešní době je tak potřeba myslet na to, jak ušetřit co nejvíce peněz a zároveň neztratit nic ze svého komfortu. Z tohoto důvodu se čím dál častěji dostává na povrch otázka, jestli není vhodné používat toaletní papír z materiálu, který se dá využít několikrát za sebou.

Názory nejsou jednoznačné

Toaletní papír potřebujeme denně. Patří mezi spotřební zboží, ale bohužel i tento kousek je čím dál dražší. Vyplatí se tedy používat papír opakovaně? Samozřejmě by musel být vyrobený z materiálu, který by opakované používání vydržel. Na jednu stranu byste mohli ušetřit mnoho peněz, na druhou stranu by pro některé šlo o nechutnou záležitost, protože se přeci jen jedná o hygienickou pomůcku.

Nechceme se dožít toho, že toaletní papír bude nedostatkové zboží. Obchody se sice nezavřou, ale toaletní papír může podražit natolik, že bude pro většinu lidí nedostupný. Proto mnozí uvažují o opakovaném používání toaletního papíru. Ženy už došly o něco dál, protože používají menstruační kalíšky nebo látkové vložky, které nezatěžují životní prostředí a zároveň se mohou opakovaně použít. Je možné, že o toaletní papír bude podobný zájem?

Zdroj obrázku: Freepik

Jak by vypadal opakovaně použitelný papír?

Koncept toaletního papíru by se dal převzít z látkových plen. Ty se totiž také začínají vracet do módy. Speciální papír budete moci využít vícekrát. Možná bude takový toaletní papír vypadat jako hadřík, který bude mít své místo v koupelně a opakovaně ho budete moct nejen použít, ale také vyprat. Jak ale takový papír používat?

Papír si můžete snadno vyrobit i ze starého oblečení, které už nenosíte. Dá se jednoduše vyprat a máte ho vždy po ruce. Po každém použití takového toaletního papíru ho můžete vyprat a znovu využít. Nezapomínejte ale na to, že je potřeba mít na látkový toaletní papír zvláštní prádelní koš, abyste hadříky nemíchali s jiným oblečením.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/reusable-toilet-paper