Clothes Donations Collected Charity

S vlhkostí a zatuchlým zápachem ve skříni se vypořádá stelivo pro kočky

Bojujete v domově se suchem nebo s velkou vlhkostí? Něco je špatně a je potřeba tomu přijít na kloub. V případě vysoké vlhkosti je velká šance, že se vám začne uvnitř domácnosti tvořit plíseň. Vysoká vlhkost může být zapříčiněna i špatně usušeným prádlem. Kromě vysoké vlhkosti vás může potkat nepříjemný zápach z daného prádla. Jak se zachovat v případě, že se ocitnete v této situaci?

Neskládejte prádlo, dokud není opravdu suché

Neusušené prádlo, jež poskládáte dovnitř skříně, způsobí vlhkost nejen ve skříni, ale i v celé domácnosti. K samotné vlhkosti se přidá ještě nepříjemný zápach, proto je velmi důležité vyčkat, dokud nebude prádlo dostatečně suché. Kromě zápachu hrozí, že se oblečení může poškodit vlivem nesprávné manipulace.

Vznik plísní

Vlhkost, jak již bylo zmíněno, přispívá ke vzniku nejrůznějších plísní nebo bakterií. Představte si tedy, že si na sebe oblečete prádlo s plísní nebo bakteriemi. Nejenže oblečení zapáchá, ale také vás bude ohrožovat na zdraví. V obchodě si sice můžete pořídit nějaké vysoušedlo, ale jsou to zbytečně vyhozené peníze za něco, co máte ve svých rukou. Jestli ale už se ocitnete v takové situaci, je lepší mít v domácích zásobách vhodný prostředek nebo lze využít stelivo pro kočky.

Zdroj obrázku: Freepik

Kočičí stelivo

Kočičí stelivo nestojí příliš mnoho peněz. I když nechováte doma kočku, vyplatí se mít tento produkt v domácnosti. Stelivo absorbuje přebytečnou vlhkost a vaše oblečení tak zůstane chráněné. Stačí toto stelivo nasypat do ponožky, následně ji zavázat a dát ji do skříně. Po pár hodinách můžete ponožku zkontrolovat a zjistíte, jak najednou ztěžkla, může za to nasáklá vlhkost.

Co se týče skladování oblečení, vyplatí se je mít rozdělené podle sezonního nošení, abyste předešli vzniku plísní a bakterií. Jak vidíte, nic na tom není. Stačí pořádně nechat vysušit prané nebo vlhké prádlo, používat občas i starší oblečení nebo nepoužívané darovat, aby nezatuchalo. Když už máte náběh na přebytečnou vlhkost, o vše se postará kočičí stelivo.

Zdroj: https://homesthetics.net/how-to-use-cat-litter-as-a-dehumidifier/