Closeup Spanish Snail Arion Vulgaris Outdoors

Zahradu před slimáky ochrání přírodní bariéra nebo jednoduchá past

Žijete si v rodinném domě nebo máte byt s možností zahrádky či chatu s pozemkem a staráte se o zahradu, kde pěstujete nejrůznější plodiny? Pak jistě každý den pracujete na tomto pozemku, abyste mohli později sklízet plody. Investované peníze, ale zejména čas se zúročí za nějakou dobu. Co když ale vaše původní nadšení z výsledné úrody vystřídá frustrace z toho, že vám nezvaní hosti spořádají část, ne-li většinu úrody?

Slimáci milují vlhkost

Mezi největší labužníky našich zahrad a pozemků s plodinami patří především slimáci. I když jsou považováni za pomalé tvory, nedělá jim problém během jednoho dne spořádat velkou část naší úrody a přeměnit ji na pozůstatky. Slimáci milují vlhkost, takže jejich největší aktivitu máte možnost spatřit po dešti. Nemusí zrovna pršet, slimáci se objevují i za sucha, ale až v noci, až když slunce zapadne. Co platí na tyto tvory a jak se před nimi chránit, aby vaše zahrada zůstala netknutá?

Zdroj obrázku: Freepik

Chraňte svou zahradu

Není horší boj než s někým, kdo vyčkává, a ani nevíme, s kolika nepřáteli máme ve skutečnosti čest. Někdy se snažíme tyto tvory odchytit, ale marně. Ve skutečnosti je jich víc, než si myslíme. Podle nejrůznějších poznatků si lze všimnout, že tito plži mají problém se sypkým povrchem. Z tohoto důvodu proto nasypte okolo plodin jeden z následujících materiálů:

  • písek smíchaný s popelem,
  • jemné piliny,
  • malé vaječné skořápky,
  • štěrk.

Nešetřete s těmito vrstvami, klidně tam nasypte větší vrstvu a pravidelně ji doplňujte, zejména po dešti.

Nástrahy

Skvělým způsobem k odvedení pozornosti jsou pasti. Pro ochranu plodin můžete vyzkoušet kamufláž. Nastražte na druhém konci své zahrady nádobu, kterou nachystáte do vyhloubené díry. Stačí, aby v dané nádobě bylo pivo nebo směs kvasnicové vody a cukru. Tuto kombinaci totiž slimáci přímo milují. Jakmile se dostanou do cíle, zůstanou uvězněni a vy se s nimi můžete následně vypořádat.

Zdroj: https://www.gardenersworld.com/plants/how-to-stop-slugs-eating-young-plants/