Woman Drinking Water Near Window

Šetřit vodou je snadné. Jednoduché návyky uleví naší peněžence i planetě

V dnešní době je velká výhoda, když známe triky, jak ušetřit peníze. Potom můžeme peníze investovat a použít k jiným účelům. Stačí se naučit pár návyků v každodenním fungování. Kromě toho, že šetří naši peněženku, pomáhají i naší planetě. Tady je pár triků, které nám pomohou snížit náklady na vodu.

Pár triků, které se vyplatí vyzkoušet

První věc, kterou je třeba změnit, je rutina večerní hygieny. Namísto dlouhé koupele si dejte sprchu. Když si dopřejete teplou vanu, spotřebujete až 3krát více vody než při sprchování. Dále pomůže vypnout kohoutek během čištění zubů. Průměrně trvá mytí zubů 4 minuty denně, to znamená, že 4 minuty je puštěná zbytečně voda.

Dalším způsobem, jak ušetřit vodu a peníze, je využívat dešťovou vodu. Vyplatí se ji požívat například na mytí podlah či zalévání rostlin. Pokud máte obavy, jestli je voda dostatečně čistá, můžete ji přefiltrovat. Máte-li domácí zvířata, zkuste jim dát tuto vodu. Můžete ušetřit vodu i tak, že budete prát, až když je pračka plná.

Zdroj obrázku: Freepik

Investujte do myčky nádobí

Myčka nádobí ušetří až třikrát více vody oproti ručnímu mytí. Průměrný cyklus mytí nádobí v myčce vyžaduje přibližně 25 litrů studené vody. Pro srovnání ruční mytí spotřebuje přibližně 80 litrů vody. To znamená 40 l studené a 40 l teplé vody. Ceny účtů za vodu prudce vzrostly. Kromě toho je velmi pravděpodobné, že se změní současné sazby v lednu příštího roku.

Kromě toho se účtují poplatky za vypouštění odpadních vod. Nárůst může dosáhnout i několika desítek procent, což činí měsíčně velký rozdíl. Přesto je třeba počítat s náklady na ohřev vody v některých domácnostech. Zkusme tedy zavést do svého života dobré návyky, které umožní ušetřit peníze na účtech za vodu.

Zdroj: https://www.ramseysolutions.com/budgeting/the-secret-to-saving-money