Sex2

Sex je ve vztahu důležitý, dva týdny bez něj dokážou s párem pořádně zamávat

Sex je ve vztahu důležitý, spojuje nás a vyplavují se nám při něm endorfiny – cítíme se v daný okamžik velmi šťastní. Jak jistě víme, na začátku vztahu je sex fascinující, každý den jej praktikujeme a nemůžeme se ho nabažit. Po deseti letech vztahu již tak romantické chvilky neprožíváme. Možná vás to trápí, možná si ale říkáte, že se vám do toho nechce, nudí vás to a nemáte chuť. Co s vámi udělají dva týdny bez sexu?

Zdroj obrázku: Freepik

Vztahový odborník Andrew Marshall má jasno

Dle Marshalla je čtrnáct dní bez sexu přesně to, co váš vztah může otužit, a také se může vrátit počáteční vášeň. Marshall se této odbornosti věnuje více než dvacet let a napsal osmnáct knih o partnerství. Větší chybou než nemít dva týdny sex je nekomunikovat spolu. Jedná se o zásadní problém, který neustojí žádný z párů. Je-li to přece jen alespoň trochu možné, mluvte spolu otevřeně, ale opatrně. Sdílejte své pocity, myšlenky, ale i vše, co vás těší a trápí. To znamená mluvit, nikoli vyčítat! Pokud máte pocit, že v sexu abstinujete, prozraďte to partnerovi a něco s tím oba udělejte.

Pozor na abstinenci

Nedostatek partnerského sexu může vážně ohrožovat vaši náladu. Zejména ženy mohou více bojovat se špatnou náladou, s pocity smutku a samoty. Pokud má velmi citlivý člověk nedostatek sexu, může se potýkat až s úzkostmi. Dokonce se může stát, že již po čtrnácti dnech abstinence a nulové komunikace se může cítit jeden z partnerů ponížený, může mít kvůli tomu nízké sebevědomí. Bude frustrovaný a hledat lepšího sexuálního partnera. Na druhou stranu pokud ve vztahu dobře komunikujete, čtrnáct dní by s vaším vztahem nemělo tolik zamávat. 

Zdroj obrázku: Freepik

Pozor na workoholismus

Jistě každý ví, že workoholici kvůli své práci mnoho sexu neužijí. Jsou příliš pracovně vytížení. Dávejte si na něj pozor, protože lidé, kteří mají tohoto aktu nedostatek, nejčastěji spadají do workoholismu. Je to údajně proto, aby zapomněli na svůj neblahý milostný život, který jim velmi chybí. Než být doma tak si raději přibalí několik hodin práce navíc. 

Zdroj: https://www.cosmopolitan.com/sex-love/news/a43661/i-abstained-from-sex-with-my-wife-for-two-weeks/