Otok

Na oteklé nohy a bolavé tělo pomohou nejlépe domácí obklady, které přinesou rychlou úlevu

Hodně se používají obklady z jedlé sody, která je v domácnosti velkým pomocníkem. S její pomocí snížíte otok a také se vám uleví od bolesti. Kromě sody ale můžete použít také různé koření nebo další prostředky, které najdete doma.

Vyzkoušejte jednoduché tipy na léčení otoků

Pokud vás trápí oteklé nohy, možná si budete myslet, že to spraví hubnutí. Je to ale špatně. Tím, že zhubnete, se oteklých nohou nezbavíte. Je totiž namístě zjistit, co stojí za tím, že vám otékají. Příčin může být hned několik. Jedním z problémů bývá špatná činnost srdce. Jestli si chcete ulevit, použijte kapky s buřinou srdečníkem nebo doplňujte chybějící minerály, jako je vápník nebo hořčík.

Zdroj obrázku: Freepik

Za otoky mohou také ledviny. Dodržujte hlavně pitný režim, zapomeňte ale na to, že se budete vodou ládovat jen večer, protože tím ledviny jen zatěžujete a nemohou pracovat tak, jak mají. Je dobré pít ledvinový čaj, který obsahuje důležité bylinky na podporu jejich funkce. Dopřejte si jednou za čas také čaj ze zázvoru nebo dávejte jalovec do pokrmů.

Nepříjemné mohou být také křečové žíly

Pokud máte zaměstnání, kde hodně stojíte nebo chodíte, může se stát, že se časem objeví křečové žíly. Nejen že jsou nevzhledné, ale také značí zdravotní problém. Můžete mít bolesti nohou nebo křeče. Důležité je nasadit hořčík, ať už ve formě šumáku, nebo konzumace potravin. Na otoky vyzkoušejte domácí metody léčení. Smíchejte studenou vodu s jedlou sodou v poměru 1 : 1, namočte do směsi gázu a přiložte na oteklé místo. Nechte takto působit asi 15 minut. Můžete opakovat několikrát za den, uleví se vám.

Zdroj obrázku: Freepik

Další možností je použití arniky. Nasypte tři lžičky do vroucí vody a přikryjte na 10–15 minut. Gázu namočte do směsi, vymačkejte přebytečnou tekutinu a aplikujte třikrát denně po 15 minutách. Použít můžete také tonikum na otření obličeje, nejenže zabráníte otokům, ale také posílíte krevní cévy. Oteklé nohy nebo ruce můžete potřít gelem nebo krémem s obsahem arnikového extraktu.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/home-remedies-for-swollen-feet