Concerned Millennial Female Looking Her Reflection Mirror Checking First Wrinkles Forehead

Skoncujte se špatnými návyky hned teď. Vaše pokožka bude dlouho vypadat mladě

Vrásky se dříve či později objeví. Existuje toho však mnoho, co lze udělat pro to, aby si daly načas. Změnou několika denních návyků udržíte svou pokožku ve skvělé kondici. Přinášíme vám několik návyků, které dodají pokožce mladistvý vzhled.

Proč se objevují vrásky

Stárnutí těla je přirozený proces, kterému se nelze vyhnout, a vrásky jsou jeho součástí. Pokožka, protože je přímo vystavena vnějším faktorům, například slunci, stárne rychleji ve srovnání s jinými orgány. Účinek toho je také viditelnější ze zřejmých důvodů. Vrásky jsou definovány jako prohlubně v kůži, které vznikají pod vlivem ztráty kolagenu a mimických pohybů.

Následující faktory mají na tvorbu vrásek a na jejich prohlubování největší vliv. Jsou to faktory jako geny, životní styl, strava, vystavení UV záření nebo péče o pleť. První vrásky se mohou objevit již velmi brzy, kolem 25 let. To je doba, kdy se produkce kolagenu a elastinu – látek zodpovědných za pružnost pokožky – postupně začíná zpomalovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Důvody pro vznik vrásek

Vrásky, se kterými se potom zabýváme, jsou mimické vrásky, které vznikají v důsledku intenzivní práce obličejových svalů. Takže nejen čas zanechává svou stopu na naší tváři, ale také naše emoce. Smích, mračení, šilhání – tyto aktivity pomalu zanechávají stopy ve formě prohlubujících se vrásek. S věkem se stávají stále více viditelnými.

Někteří lidé mají větší pravděpodobnost vzniku vrásek v raném věku. Jsou to lidé, kteří často vystavují pokožku záření v soláriu, kouří cigarety, pijí alkohol, jsou vystaveni smogu a stresu, špatně spí, konzumují příliš málo bílkovin, jakož i ti, v jejichž stravě je příliš málo vitamínů a minerálů nebo kteří nehydratují tělo přiměřeně.

Zdroj: https://ingredientsecret.com/skin-aging/habits-that-accelerate-skin-aging/