Slipper Grey Carpet Floor Home

Skvrny na koberci lze vyčistit bramborovým škrobem

Udržování čistoty v domácnosti je nekonečná práce, která je ovšem hodně důležitá. Málokdo chce žít ve špíně, takže údržbě bytu se věnuje téměř každý pravidelně. Některé části obydlí je nutné čistit více, na jiné stačí vzít čisticí prostředek jednou za čas. Platí to i o koberci. Ten musíte hlavně vysáváním zbavovat prachu. Jak si poradit se skvrnami?

Jak odstranit skvrny z koberce

Není nic výjimečného, že nám na koberec ukápne trocha vína, kávy nebo džusu, případně spadne jídlo. Všechny tyto potraviny za sebou nechávají skvrny, které se zdají být docela odolné. Obvykle se na jejich odstranění vypravíme s čisticím prostředkem, který jsme koupili v drogerii. Nalijeme ho do kbelíku s vodou, vytvoříme bohatou pěnu a pustíme se do čištění koberce. Jedná se o poměrně pracný a zdlouhavý proces, je-li koberec větších rozměrů.

Přitom by stačilo použít to, co už máte dávno doma. Je to podobně účinné, v mnoha případech dokonce účinnější.

Zdroj obrázku: Freepik

Bramborový škrob si se špínou poradí

Málokdo ví, že na špinavý koberec je možné použít i bramborový škrob. Ten se běžně využívá při pečení nebo k zahušťování omáček či masových šťáv. Ale klidně s ním zvládnete vyčistit i koberec. Předtím, než bramborový škrob použijete, je nutné koberec důkladně vysát, abyste ho zbavili prachu, vlasů či zvířecích chlupů.

Nevysávat, vyklepat

Pak bramborovým škrobem posypete povrch koberce a necháte působit. Můžete to udělat klidně i přes noc. Případná nečistota se na škrob nalepí. Potom už jen stačí škrob z koberce odstranit. Zde ale zapomeňte na vysavač, protože škrob by ho mohl ucpat, o což určitě nestojíte.

Lepší je koberec opatrně srolovat, vzít ven a pořádně ho venku na trávě vyklepat. Ideální je toto dělat třeba v zimě, kdy je napadaný mrazivý a suchý sníh. V létě prostě koberec jen položíte na zem, na dlaždičky, případně zmíněný trávník.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/cleaning-tricks-potatoes-23076733