Colony Ants Who Are Helping Build Nest Ants Close Up

Sladké naláká mravence do pasti, kyselé je z domova naopak vyžene

Mravenci jsou sice hmyz drobný, ale přesto dokážou napáchat nemalou spoušť. Proto i když jsou v přírodě velmi důležití, doma je mít rozhodně nechceme. Nejčastěji k nám zavítávají v průběhu jara či léta a útočí na naše potravinové zásoby. Nejzranitelnější je tak kuchyň a spíž. Jak se ale s mravenci účinně a rychle vypořádat? Místo drahých chemických prostředků zkuste použít běžné kuchyňské přísady. Výsledek vás jistě příjemně překvapí.

Čím sladší, tím pro mravence lepší

Je všeobecně známo, že mravenci si potrpí zejména na sladké. K jejich ošálení vám tak pomůže i klasický cukr. Ten můžete smíchat s jedem na mravence tak, abyste zvýšili pravděpodobnost, že mravenec přípravek požije. Po smíchání bude stačit směs nasypat na cestičky, které mravenci tvoří, ty byste měli bez problému vypozorovat.

Nemusíte ale použít pouze cukr v kombinaci s jedem. Postačí vám i samotný med. Ten nejenže mravence naláká, ale svou lepivostí se z něj stane i účinná pastička. Bude stačit, když med dáte do něčeho, z čeho se mravencům nebude tak snadno vylézat. Použít můžete například víčko od zavařovací sklenice. Med do něj nelijte, ale pouze ho jím potřete. Mravenci se do něj nalepí a nebudou moci uniknout. Až jich nachytáte víc, stačí nádobu opláchnout a proces opakovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Kyselost mravence naopak odpudí

Na rozdíl od sladkého kyselé mravence bude odpuzovat. Můžete tak proti nim použít třeba citronovou šťávu. Ovoce vymačkejte a tekutinu nalejte do rozprašovače. Poté aplikujte zejména na místa, kudy by se mravenci mohli do obydlí dostávat. To znamená škvírky či rámy oken. Tuto metodu můžete použít i vně obydlí.

Pokud nemáte citronovou šťávu, zkuste ji nahradit roztokem octa a vody v poměru jedna ku jedné. Postup je pak stejný. Pokud máte kolem domu mraveniště, můžete se ho zbavit politím koncentrovaným octem.

Zdroj: https://www.insider.com/guides/home/how-to-get-rid-of-ants