White Comfortable Pillows Bed With Blanket

Sněhově bílé povlečení jako z hotelu: klíčem je správné praní

Svěží, voňavé a sněhově bílé ložní prádlo – prostěradlo, přikrývky a polštáře – to vše je prvkem ložnice, který vždy potěší a udělá místnost dokonalou, a v takové posteli rádi relaxujeme. Existuje několik osvědčených triků, které navíc nestojí miliony, ale vám zajistí ložní prádlo jako z hotelu.

Perte povlečení při správné teplotě

Nové prvky ložního prádla vždy potěší svou sněhově bílou barvou a pružným materiálem. Postupem času však materiál ztrácí nejen pěkný vzhled a příjemný dotek materiálu, ale také barvu. Bílá prostěradla a povlaky na polštáře mohou každým praním zežloutnout, pokud je nebudeme prát správným způsobem.

Mnoho lidí se diví, jak je možné, že v hotelových pokojích je ložní prádlo vždy jako nové, a přesto je práno mnohem častěji než to domácí. Praní ložního prádla vyžaduje uplatnění několika pravidel, abyste si jeho dobrý vzhled a svěžest užili mnohem déle. Prvním z těchto faktorů není nic jiného než teplota praní. Většina povlečení se pere na 60 stupních, ale existují i ​materiály, které lze prát jen na 40 stupňů.

Zdroj obrázku: Freepik

Cesta k bílému povlečení

Prvním faktorem, který zabraňuje šedivění povlečení, je právě dodržování teploty praní. Dalším je také rychlost odstřeďování. Příliš dynamické odstřeďování ničí tkaniny, takže při praní ložního prádla byste měli zvolit režim provozu pračky s nižší frekvencí odstřeďování. Hovoříme-li o praní ložního prádla, nemělo by se vkládat do pračky s jinými věcmi.

Přikrývky na postel, polštáře a prostěradla se perou odděleně. Klíčovým faktorem je také výběr vhodných pracích prostředků, ve kterých pereme povlečení. Paradoxně jsou to jemnější přípravky, které perou ložní prádlo lépe, než ty, které mají ve svém složení více chemie. Pojďme si tedy vybrat pro každodenní praní ty, které jsou šetrné k pokožce dítěte nebo doporučené pro alergiky.

Zdroj: https://www.ariel.co.uk/en-gb/how-to-wash/laundry-tips/washing-white-sheets-and-bed-linen