Girl Yellow Gloves Washes Tiles Bathroom Closeup

Spáry mezi dlaždicemi znovu vybělí citron se solí nebo jedlá soda

Koupelna je místem, kde je poměrně velký pohyb. Ráno se zde musíme vypravit do práce, večer připravit na spaní. Během dne si sem chodíme umýt ruce nebo pustit pračku. Není proto divu, že se v koupelně usazuje nečistota nejen ve vaně či sprchovém koutě a umyvadle, ale také na dlaždicích a obkladech. Co pomáhá na vybělení spár?

Když spáry nejsou bílé

Spáry v koupelně hodně trpí usazováním nejrůznější špíny. Jejich původně bílá barva se postupně stává stále tmavší, nezřídka se na nich vyskytnou i skvrny od plísně. Proto je třeba čas od času se pustit do jejich čištění, aby opět zářily čistotou. Je třeba to dělat pravidelně, protože jinak se nečistota zažere do spodních vrstev a pak je složitější se jí zbavit. Na čištění stačí vzít domácí prostředky a kartáček.

Zdroj obrázku: Freepik

Citron a sůl

Na vyčištění spár mezi dlaždicemi v koupelně vám postačí citronová šťáva a sůl. Z nich vytvoříte hustou pastu a pak vezmete menší kartáč nebo rovnou vysloužilý zubní kartáček. Namočíte ho do pasty a budete jemnými krouživými pohyby čistit znečištěné spáry. Nemáte-li doma citron, který má bělicí účinek, můžete vzít jedlou sodu, jež funguje stejně účinně. Tu smícháte s vodu, abyste získali hustou pastu.

Pozor na plíseň

Bohužel je koupelna místem, kde se plísně často vyskytují. Může to být způsobeno špatným odvětráváním. Nejčastěji ji najdeme na okrajích vany, sprchového koutu nebo obkladech. Zde vám pomůže jen účinný prostředek proti plísním, který koupíte v drogerii. Existují různé značky, jejichž výrobky fungují obdobně. Obvykle se prodávají v lahvích s rozprašovačem.

Čisticí prostředek proti plísním nastříkáte na místo, kde se plíseň v koupelně vyskytuje, a necháte chvíli působit. Plíseň by měla zmizet. Pokud ne, můžete postup opakovat. Někdo používá na plíseň ocet. Lze to také vyzkoušet. V každém případě je ocet kyselina, která plíseň dokáže také zničit.

Zdroj: https://www.architecturaldigest.in/content/diy-clean-grout-tiles/