Electric Iron Shirts

Správně vyprané a usušené prádlo už není nutné žehlit

Žehlení je asi nejvíce otravnou domácí činností, která málokoho baví. Někdo to řeší tím, že žehlí alespoň při sledování oblíbeného televizního pořadu nebo filmu, aby to bylo o něco zajímavější. Přitom stačí prádlo dobře vyprat a usušit, aby nebylo tolik pomačkané. Pak množství prádla k žehlení ubyde.

Jak prádlo prát

Říkáte si, že na praní prádla přece není nic složitého, protože to za vás dělá pračka? To je sice pravda, ale prádlo do ní dáváte vy sami. Takže způsob praní můžete ovlivnit. Především byste neměli přeplňovat prací buben. Raději do něj dejte méně prádla, protože pak nebude tolik pomačkané. Ideální je naplnit do ho 3/4 jeho kapacity. Také byste neměli prádlo prát na příliš velkou teplotu, protože právě nízká teplota při praní zajistí, že prádlo nebude pomačkané.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak správně prádlo sušit

Jestliže nemáte sušičku na prádlo, naučte se ho vhodným způsobem věšet na prádelní šňůru. Měli byste zejména dodržovat to, abyste před pověšením prádlo vyrovnali a aby bylo hladké. Neměly by na něm být žádné záhyby. Tím docílíte toho, že prádlo uschne vypnuté, čímž si ušetříte spoustu práce se žehlením. Pozor byste si ale měli dávat i při skládání usušeného prádla. Je třeba ho pěkně složit, vyvarovat se záhybů a hezky ho urovnat. Když takto složíte například utěrky, ručníky nebo ložní prádlo, žehlit ho ani nebudete muset. Na druhou stranu je žehlení v tomto případě žádoucí, protože likviduje případné choroboplodné zárodky.

Sušička na prádlo

Práci s věšením prádla ušetří sušička na prádlo. Pravidlem je, že prádlo v ní usušené již velmi často žehlit není třeba. Její pořízení je proto velkou výhodou. Pravdou je, že si ji každý dovolit nemůže, protože má třeba malý byt. Někdo zase poukazuje na to, že sušička je velkým žroutem elektrické energie. Když usuší prádlo na šňůře, je to zdarma.

Zdroj: https://speedqueen.com/how-to-get-wrinkle-free-laundry-without-ever-touching-an-iron/