Beautiful Girl Is Engaged Gym

Štíhlého bříška lze dosáhnout správným jídelníčkem a jednoduchými cviky

Teplé dny jsou tu a mnoho lidí začíná přemýšlet, jak do léta získat krásně ploché bříško. Připravte se na plavkovou sezónu. Poradíme vám účinné cviky, se kterými získáte krásně ploché bříško. K tomu je ještě třeba trochu upravit jídelníček a zlepšit celkový životní styl. Výsledky se dostaví během několika týdnů. Přečtěte si, jaké cviky jsou nejúčinnější pro krásně ploché bříško bez nevzhledných tukových polštářků.

S hubnutím začněte pozvolna

Oblast břicha je nejvíce náchylná k ukládání tuku. Jak se zbavit nevzhledných záhybů co nejdříve? Pokud se chcete dostat do formy ještě dříve, než poprvé obléknete plavky, je třeba zlepšit svou životosprávu. To znamená zařadit do svého každodenního způsobu života pohyb, upravit jídelníček a být disciplinovaný. Můžete cvičit pravidelně v teple domova a v různých úrovních.

Právě zdravá strava a fyzická aktivita jsou základní pravidla, díky kterým shodíte přebytečné kilogramy a dostanete své tělo do formy. Pokud se rozhodnete právě nyní zhubnout, jděte na to postupně. Je třeba, aby se tělo začalo zbavovat tukových zásob postupně, a to z jednotlivých částí těla. Je třeba si také uvědomit, že na některých místech se tuk odbourává rychleji a snáze, zatímco jiné partie potřebují trochu více času. A právě oblast bříška patří k těm nejkritičtějším. Tuk se zde usazuje rychle, ale zbavit se jej jde pomalu a těžko.

Zdroj obrázku: Freepik

Cviky, které vám zpevní břicho a odbourají přebytečný tuk

Správné cviky v kombinaci s upraveným jídelníčkem dokážou zázraky. Urychlí účinky cvičení, zeštíhlí pas a vyrýsují svaly. Kromě toho přinášejí poměrně rychlé výsledky. Přední břišní svaly se skládají z přímého, příčného, vnějšího a vnitřního šikmého svalu. Při pravidelném cvičení posilujete kompletně celý svalový systém, čímž se snižuje zátěž páteře. Jejich výkon je důležitý nejen pro estetický vzhled, ale také ze zdravotního hlediska.

Trénujte doma i venku

Pravidelný pohyb je klíčový pro dokonale krásné a pevné bříško. Zapojit můžete kromě posilovacích cviků také pilates, jógu, jízdu na kole, plavání, chůzi, běh a kardio cvičení, které budete střídat s posilujícími břišními svaly. Všechny cviky přizpůsobte svým fyzickým schopnostem a postupně zvyšujte intenzitu i délku cvičení.

Důležité je poslouchat své tělo. Pokud nezvládáte některé cviky, buďte trpěliví. Především tehdy, pokud máte zdravotní potíže, doporučujeme nejdříve návštěvu fyzioterapeuta, se kterým můžete vybrat účinné cviky pro svou postavu. Klíčová je pravidelnost a aby bylo cvičení komplexní. To znamená zapojit všechny břišní svaly. 

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/get-a-flat-stomach