Hubnuti1

Když se hubnutí stále nedaří: na vině mohou být chyby, které málokoho napadnou

Existuje velké množství populace a zejména žen, které se snaží zhubnout. Některé z nich hubnou jen chvíli, jiné klidně i několik let. U takových žen je vidět, že opravdu chtějí zhubnout, vůle jim nechybí a dělají všechno pro to, aby nakonec opravdu zhubly. Pokud se poznáváte a i vy patříte mezi skupinu žen, která se neustále snaží zhubnout, a nic se neděje, jste tu správně. Právě pro vás je určený tento článek, který vám představí nejčastější důvody tohoto nekonečného a bezúspěšného hubnutí a také vám poradí, jak na hubnutí lépe a s výsledky.

Zdroj obrázku: Pixabay

Odstředěné jogurty

Říká se, že jogurty jsou vhodnou svačinkou pro lidi, kteří se snaží zhubnout. Pokud ovšem kupujete za tímto účelem pouze nízkotučné odstředěné jogurty, může být právě to kámen úrazu. Raději si kupte normální bílý jogurt. Tuk málokdy může za to, že lidé přibývají na váze, a proto vám nízkotučný jogurt moc nepomůže. Naopak mnohem větší problém při hubnutí než tuk je všudypřítomný cukr, kterého je v nízkotučných jogurtech více než v těch běžných. Pokud tedy chcete zhubnout, vsaďte raději na obyčejný bílý jogurt.

Zdroj obrázku: Freepik

Vitamin D3

Toto tvrzení vás možní překvapí ještě o něco více než zjištění s bílým jogurtem. Dokonce i lékaři se shodují v tom, že na vině může být při nekonečném hubnutí také nedostatek vitaminu D3, což dokazují i výzkumy s tím spojené. Pro pacienty, kteří mají nedostatek vitaminu D3, je mnohem obtížnější zhubnout než pro všechny ostatní. Pokud se tedy snažíte zhubnout a nedaří se vám, cestou je zažádat svého obvodního lékaře o odběr krve, který ukáže, zda máte dostatečné množství tohoto vitaminu. Pokud je vše v pořádku a ani tak se vám nedaří zhubnout, nepomůže vám nutriční poradce, raději se obraťte opět na svého obvodního lékaře a požádejte ho o testy štítné žlázy. Vaším problémem může být i úplně obyčejný zpomalený metabolismus a právě toto odhalení je úkolem vyšetření štítné žlázy.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/20-reasons-you-are-not-losing-weight