Cistit Koberec1

Na zanesený koberec mnohdy ani nejlepší vysavač nestačí. Naštěstí existuje snadná pomoc

Koberce dostávají v domácnostech hodně zabrat. Špína z bot, domácí mazlíčci, vylité nápoje nebo vlasy, to jsou nejčastější problémy, se kterými se musíte potýkat, aby byl koberec znovu čistý. Ne všechny vysavače si poradí se všemi druhy nečistot, proto je někdy nutné sáhnout po domácích variantách, které stojí za to vyzkoušet.

Použít můžete lepicí pásku nebo stěrku na okna

Lepicí páska je jedním z nejlevnějších prostředků, kterými můžete dosáhnout úspěchu. Kde už nepomáhá vysavač, pomohou pásky. Na koberec můžete použít také stěrku na okna, kterou stačí namočit do vody a jedním směrem kartáčovat koberce. Nebude to sice jednoduchá práce, ale větší části chlupů i vlasů se zbavíte.

Zdroj obrázku: Freepik

Po každém čištění nezapomeňte na antistatické leštidlo, díky kterému se budou chlupy na koberci usazovat méně. Jestli máte možnost, volte koberce jen do místností, kam zvířata nebudete pouštět. Tím se hodně eliminuje počet chlupů. Psi i kočky sice mají na spaní své vlastní pelechy, moc často je ale nevyužívají.

Chlupy a vlasy se zachycují také na oblečení

Na oblečení se nejčastěji používají lepicí válečky, které jsou oblíbené nejen pro svou velikost, ale také funkčnost. Dají se na nich válečky měnit a nemusíte tak neustále kupovat nové. Můžete je mít při ruce nejen doma, ale také se hodí do kabelky nebo auta, zkrátka je využijete všude. Jestli máte domácí mazlíčky, vybírejte takové koberce, na kterých nebudou chlupy vidět – nejlepší jsou strakaté.

Zdroj obrázku: Freepik

Jestli se rozhodnete pro nákup nového vysavače, určitě si všímejte toho, co všechno v domácnosti zvládne. Většina z novějších modelů už bude mít takové funkce, které si s vlasy a chlupy snadno poradí. Nejlepším řešením jsou vysavače 2 v 1, ze kterých můžete vyndat ruční variantu. Po několika vysátích může vysavač začít zapáchat. Je to dané tím, že chlupy jsou mastné, a tím, že je vysajete, se mastnota dostane do sáčku. Proto je nutné pravidelné čištění.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-deep-clean-carpet-4846968