Salt Wooden Spoon Place Floor

Sůl má v domácnosti praktická využití. Pomůže se skvrnami i nádobím

Kuchyňská sůl je nejběžnější přísadou, bez které neuvaříme prakticky žádné jídlo. Solit by se mělo obezřetně, protože její nadměrné množství zatěžuje organismus, především kardiovaskulární systém. Někdo je zvyklý si jídlo na talíři ještě dosolovat. Víte, že sůl můžete v domácnosti využít i jinak než v kuchyni?

Co je to kamenná sůl

Kamenná sůl je chemickým složením chlorid sodný. V přírodě se vyskytuje v podobě nerostu halitu. Sůl je nezbytná pro řadu fyziologických procesů v živém organismu, takže určité množství je nutné konzumovat. Většina soli na povrchu zemském je obsažena v mořích, část se doluje v místech, kde dříve moře bývalo. I z moře se získává sůl, a to odsolováním mořské vody. Právem se o soli říká, že je nad zlato.

Bělení záclon a skvrny od červeného vína

Sůl můžete v domácnosti využít třeba na bělení záclon. Když rozpustíte v 10 litrech asi 100 g soli, získáte roztok, do kterého můžete záclony namočit. Síla soli je vybělí i bez použití chemie, a to navíc ještě za pár korun. Vždyť 1 kg soli stojí okolo 9 korun.

Jestliže se vám vylilo víno na ubrus či čalouněný nábytek, skvrnu ihned zasypejte solí. Má schopnost víno do sebe absorbovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Sůl a myčka na nádobí

Používáte při mytí skleněného nádobí sůl do myčky? Je zcela zbytečné vyhazovat peníze za něco, co je obyčejnou solí. Vezměte běžnou sůl a přidejte ji k mycímu cyklu. Díky ní se bude skleněné a porcelánové nádobí lesknout, až zrak bude přecházet.

Sůl a domácí kosmetika

Sůl lze využít také v domácí kosmetice, a to zejména tehdy, když trpíte na rozpraskané paty. Sůl má změkčující účinek. Stačí vzít lavor, napustit do něho příjemně teplou vodu a do ní nasypat asi 3 lžíce soli. Necháte ji ve vodě rozpustit a pak do ní namočíte chodidla na dobu asi 20 minut. Kůže změkne a půjde pomocí pemzy obrousit.

Zdroj: https://www.housedigest.com/1259111/genius-ways-to-use-salt-around-the-house/