Salt 3285024 1280

Sůl nad zlato. Její četné využití nekončí v kuchyni, zachrání mnohé situace

Kuchyňskou sůl nepoužijete jen při přípravě jídel. Může vám být doma nápomocná při celé řadě dalších věcí, jako třeba při úklidu domácnosti nebo bolesti v krku. Obyčejná kuchyňská sůl se dá použít opravdu všelijak. V čem všem je ještě přeborník a zachrání vás?

Odstraňování červených skvrn

Kuchyňská sůl je také velmi dobrá v odstraňováním všemožných červených skvrn. Nejlépe si poradí se skvrnami potravinového původu, ale zvládne velmi dobře také třeba krev. Skvěle odstraní skvrny červené řepy, červeného vína, ovocných šťáv nebo boršče. A jak na to? No přece úplně jednoduše. Na skvrnu nasypte velkou vrstvu hrubé kuchyňské soli, až sůl změní barvu na červenou, vyměňte ji za čerstvou. Poslední vrstvu soli nechte na skvrně alespoň 20 minut.

Zdroj obrázku: Pixabay

Bolest v krku

Sůl si hravě poradí také s bolestí v krku. Málokdo ví, že má antibakteriální a dezinfekční vlastnosti. Přírodní medicína používá sůl zejména ke kloktání. Dezinfikuje tak ústa i krk, zabraňuje vzniku otoků a bojuje proti zánětu. Chrání ústa před výskytem bakterií a pomůže také s bolestí dásní. Stačí, když rozpustíte jednu polévkovou lžíci soli v hrníčku vlažné vody. Kromě toho sůl obsahuje také mnoho fluoridu, který je dobrý jako prevence proti zubnímu kazu. I s tím vám kloktání pomůže.

Eliminace zápachu

Kuchyňská sůl zvládá také na výbornou eliminovat zápachy různých původů, například po spáleném oleji, připáleném nádobí a nebo přípravě ryb. Přidejte do skleničky s vodou několik čajových lžiček soli. Pak už stačí jen potírat roztokem místo, ze kterého zápach vychází, opláchněte vlažnou vodou a máte hotovo. Kromě toho, že vám solný roztok pomůže zbavit se nepříjemných zápachů v domě, také místa potřená roztokem perfektně vydezinfikuje. I to je občas potřeba.