Jogging 2343558 1280

Bolest kloubů a svalů provází mnohdy na každém kroku. Zabojujte s ní přirozeně

Bolest kloubů a svalů je velmi častá. Dochází k ní z mnoha příčin, proto je častým důvodem návštěvy lékaře. Existuje mnoho léků, které s touto bolestí pomohou, stejně tak existuje mnoho přirozených způsobů, jak docílit stejného efektu. Tyto způsoby působí na bolesti způsobené různými příčinami a navíc bez vedlejších účinků.

Pohyb

Cvičení může snížit bolest, protože posiluje svaly, které podporují klouby, a spouští produkci endorfinů, které zmírňují bolest. Typ cvičení závisí na vaší aktuální kondici a dalších faktorech. Chůze, cvičení v bazénu a taj-či jsou považovány za šetrné ke kloubům a dobré pro začátečníky.

Vláknina

Výzkumy ukazují, že lidé, kteří jedí potraviny s vysokým obsahem vlákniny, trpí na bolesti méně. Navíc tito lidé produkují spoustu mastných kyselin s krátkým řetězcem, což může pomoci podpořit zdravou rovnováhu mikrobů v trávicím traktu. Nerovnováha mikrobů je spojena s vyšším rizikem zánětu v celém těle a zánětlivých artritických onemocnění.

Zdroj obrázku: Pixabay

Zahřívejte klouby

Použití tepla na bolestivé klouby může zmírnit bolesti. Teplo pomůže zvýšit průtok krve do bolavých svalů či uvolnit ztuhlé klouby. Vyzkoušejte tepelnou terapii pomocí:

  • láhve s horkou vodou,
  • gelového obkladu,
  • elektrické topné podložky,
  • horké koupele.

Chlazení zánětů

Artritida jde obvykle ruku v ruce s bolestivým zánětem kloubů. Nanesení studeného obkladu může snížit bolestivý zánět. Může také zpomalit nervové impulsy, které mohou přerušit signály bolesti.

Protažení

Vaše tělo je navrženo pro pohyb. Ironií je, že pokud se moc nehýbete, může se bolest zhoršit. Jemné protažení může pomoci udržet si pohyblivost a rozsah pohybu, ale také udržet bolest na uzdě.

Vyzkoušejte kurkumu!

Bylo prokázáno, že kořen kurkumy má skvělé protizánětlivé vlastnosti. Mnoho lidí proto přidává prášek z kurkumy do omáček, smoothies nebo čajů. Kurkumový prášek však obsahuje pouhá 3 % účinné látky kurkuminu. Odborníci tak často raději doporučují kurkuminové doplňky stravy.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/joint-pain