Dirty Laundry Washing Machine With Open Door

Tableta do myčky pomůže vyčistit pračku a zbavit ji bakterií

Udržet pračku v čistotě není vždy jednoduchý úkol. Často k tomu lze využít kuchyňské produkty, které si poradí s velmi odolnou špínou. Právě v kuchyni najdete také jeden produkt, který vám přinese dokonale čistou pračku a lesklý buben. Navíc bude pračka velmi krásně vonět. Stačí, když se naučíte při čištění pračky používat tablety do myčky.

Pravidelnost při čištění je klíčem k úspěchu

Nikomu z nás se nechce čistit pračka. Proto to většina žen neustále odkládá na neurčito. Pravda je, že pravidelnou údržbou prodloužíte její životnost a budete předcházet nepříjemnému zápachu. Ideálně byste měli pračku vyčistit jednou za měsíc. Nebojte se, protože díky znalosti šikovného triku vám to nezabere téměř žádný čas ani úsilí. A vaše pračka bude krásně čistá, dezinfikovaná a připravená k dalšímu praní. Navíc prádlo bude vždy dobře vyprané a krásně voňavé.

water-splashes-washing-machine-drum
Zdroj obrázku: Freepik

Jak čistit pračku s tabletou do myčky?

Tablety do myčky nádobí nemusíte používat jen na nádobí. Při čištění pračky vám ušetří hodně času a práce. Do prázdného bubnu vhoďte jednu tabletu a spusťte program bez oblečení. Měli byste nastavit teplotu na 60 stupňů, abyste odstranili bakterie, vodní kámen i zatuchlý zápach. Právě díky odstranění vodního kamene prodloužíte životnost své pračky. Obrovskou výhodou této metody je fakt, že nemusíte nic drhnout ručně. Jednoduše zapnete pračku a máte hotovo!

Návyky, které podpoří čistotu vaší domácnosti

Chcete-li se vyhnout opravám nebo jiným problémům s pračkou, musíte s ní správně zacházet. Na první pohled to není nic těžkého. Pamatujte ale na pár pravidel. Pračku nepřetěžujte, protože jinak používá více energie. Dodržujte doporučené množství pracího prostředku a oblečení ze spotřebiče vyndejte ihned po skončení programu. V opačném případě podporujete růst plísní v pračce. Ze stejného důvodu nechte vždy otevřená dvířka, aby mohl buben dobře vyschnout.

Zdroj: https://reviewed.usatoday.com/laundry/features/can-you-use-dishwasher-tablets-to-clean-a-washing-machine