3d Rendering Modern Loft Toilet Shower With Wood Floor

Tajemství dokonale čisté koupelny během několika minut spočívá v použití těch správných prostředků

Každá žena v domácnosti určitě ví, jak je těžké dokonale vyčistit koupelnu. Je to místnost, která se používá denně, a má tak vysoké nároky na hygienickou čistotu. Usazeniny, které se hromadí kolem vany nebo baterie, jsou navíc nevzhledné a mnohdy si s nimi neporadí ani chemické přípravky. My ale poradíme metody, které jsou účinné, a navíc potřebné prostředky najdete doma v kuchyni.

Jak důkladně a hlavně bezpečně vyčistit koupelnu?

Některé koupené prostředky mohou poškodit materiály, ze kterých máte v koupelně baterie nebo sprchové vaničky. Proto je dobré najít způsob čištění, který bude bezpečný nejen pro vaše zdraví, ale také pro životní prostředí. Postačí vám k tomu jen jedlá soda a peroxid vodíku. Na čištění si připravte staré zubní kartáčky, se kterými úklid půjde snadno.

Nejdříve se ujistěte, že máte umyvadlo, vanu a další komponenty dokonale suché. Jestli ano, posypte povrch trochou jedlé sody, poté přidejte peroxid vodíku (dá se koupit dokonce ve spreji) a nechte působit asi 3–5 minut. Poté vanu opláchněte vodou a máte hotovo! Tento způsob čištění usazenin je velmi jednoduchý a koupelnu budete mít během několika minut kompletně uklizenou.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Přírodní prostředky jsou bezpečné nejen pro vybavení koupelny, ale také pro rodinu

Jestli máte doma malé děti, určitě je to důvod k tomu, najít domácí prostředky, které vám v domácnosti pomohou s úklidem. Mezi takové se řadí právě jedlá soda, ocet, ale také kyselina citronová nebo prášek do pečiva. Jsou to suroviny, které najdete snad v každé domácnosti, zvlášť pokud je žena nadšenou pekařkou.

S jejich pomocí vyčistíte nejen koupelnu, ale také kuchyňská zařízení, jako je rychlovarná konvice, trouba, mikrovlnka, snadno se s octem čistí také například okenní tabule a tyto prostředky pomohou také dokonale vyčistit podlahy. Stojí za to je vyzkoušet ještě předtím, než se rozhodnete jít do obchodu koupit přípravky, které jsou na čištění a úklid určené. Budete překvapeni jejich účinností.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-remove-calcium-deposits-from-a-showerhead-1388730