World Hepatitis Day Doctor Woman Holding Her Hands Donation Liver Pink Background

Detoxikace prospěje játrům, tělo získá novou energii

I když se o játrech neuvažuje tak často jako například o srdci, jejich role je stejně velká. Obvykle si jich začneme vážit až tehdy, když začnou selhávat. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení játrům neškodí jen alkohol a cigarety, ale také léky, výrobky rychlého občerstvení, nezdravé jídlo a sladkosti. Nejúčinnějším způsobem ochrany jater je vyloučení škodlivých faktorů.

Čas na posílení jater

Prosinec je skvělý čas k přemýšlení o játrech. Je dost obtížné najít muže, který ve druhé polovině tohoto měsíce nezajímá kulinářskými požitky. I když nadcházející Vánoce jsou pro lidi primárně náboženské, jejich imanentní část tráví čas za bohatě prostřeným stolem. I když si užijeme vánoční pochoutky, náš trávicí trakt bude fungovat plnou rychlostí. A přestože obvykle uvažujeme o přetíženém žaludku, totéž platí pro játra.

Játra se mohou regenerovat. Koneckonců, denně se zabývají toxiny, které pocházejí ze stimulantů, léků, potravin, vody a vzduchu. Je mimořádně odolný vůči škodlivým látkám, což neznamená, že je nezničitelný. Prevence je levnější a méně přitěžující než léčba. Proto dnes, s ohledem na nadcházející svátky a velké přivítání nového roku, stojí za to zahrnout do denního menu nejen běžně známou bylinu bodláku, ale také ovoce, které podporují játra při vykonávání denních funkcí.

closeup-spear-thistle-flower
Zdroj obrázku: Freepik

Grep na regeneraci jater

Grapefruit se již dlouho považuje za nejlepší ovoce pro diabetiky. Stále se mluví příliš málo o jeho příznivém účinku na největší žlázu v lidském těle a určitě si zaslouží být nazýván „zdravý ochránce jater““. Toto šťavnaté citrusové ovoce je skutečnou pokladnicí antioxidantů.

Obsahuje nejen vitamín C, který je znám svými antioxidačními vlastnostmi, ale také narangin, který je zodpovědný za hořkou chuť ovoce, a množství dalších složek, které účinně neutralizují působení volných radikálů a podporují produkci enzymů s detoxikačnými vlastnosti.

Zdroj: https://citydoctor.ae/blog/discover-the-amazing-health-benefits-of-liver-detox/