Nohy

Tvar nohy je unikátní. Přesto dokáže prozradit mnohé o naší osobnosti

Co o vás může prozradit tvar vaší nohy? Tvarem nohou se odborníci zabývají už nějaký čas a nyní přichází s výsledky. Je čeho se bát? Rozhodně ne. Každý z nás má tvar nohy unikátní, stejně jako otisk prstu. Někdo má nohu širokou, jiný úzkou. Rozdíl může být také v kotníku nebo výšce nártu. Každý z nás má také jinak vyvinutou klenbu nohou.

Ženy mají obecně malou nohu, ale jsou i výjimky

Mezi ženami převažují velikosti 36–38, ale výjimkou nejsou dívky, které mají již v pubertě například velikost 42. Těžko se jim poté budou shánět boty například do tanečních, v mnoha případech je nutné si nechat vyrobit boty na míru. Většina žen má tvar chodidla, kterému se říká „vrchol hory“. Prsty jsou seřazené od největšího po nejmenší a s takovým tvarem není problém boty koupit. Lidé s takovým tvarem nohy jsou hraví a netrápí je žádné starosti. Ženy narozené s tímto tvarem jsou rozené svůdkyně.

Zdroj obrázku: Freepik

Tzv. „římská noha“ značí lidi, kteří jsou vůdčími osobnostmi a dominují hlavně v kariérní oblasti. Jsou zvědaví a rádi objevují svět. Zároveň patří mezi extroverty, kteří nemají problém být několik dní zavření doma. Další tvar je „čtvereční“, to znamená, že horní linie prstů jsou ve stejné výšce. Takoví lidé se drží nohama pevně na zemi. Než něco podniknou, dlouho se rozmýšlejí. Jestli jim svěříte tajemství, můžete si být jisti, že ho nikdy nevyzradí.

Dříve neměly ženy s dominantním druhým prstem šanci se vdát

Služky v dřívějších dobách měly těžký život, protože když se ukázalo, že mají druhý prst vyšší než palec, znamenalo to, že nemají možnost se rychle vdát. Lidé s takovým chodidlem mají nejen problém sehnat správné boty, ale jsou často také terčem posměchu. Takoví lidé jsou ale velmi zábavní a umí dělat legraci, nikdy se s nimi nebudete nudit.

Zdroj obrázku: Freepik

Osoba s tímto chodidlem ale často skrývá své pochybnosti a patří k ní také vyšší míra stresu a nervozity. Každý by se měl v nějaké skupině najít, a jestli ne, pak máte ještě jiný tvar nohy, který není prozkoumán. Nicméně pokud se rozhodnete koupit si nové boty, vždy se koukněte, jaký máte tvar nohy, a nechce si ji pečlivě změřit. V nových botách se projděte ještě v obchodě, abyste se ujistili, že vám sedí.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/types-of-feet