Brides Wedding Bouquet With Peonies Freesia Other Flowers Women S Hands Light Lilac Spring Color Morning Room

Tyhle věci si musíte před svatbou ujasnit. Jinak se z manželství může stát utrpení

Když jste zamilovaní, užíváte si přítomný okamžik a nepřemýšlíte nad budoucností. Ta je otázka až po několika měsících vztahu, kdy jste si jistí, že s partnerem chcete zůstat a zkusit vážný vztah se vším, co k němu patří. Míra rozvodovosti je ale čím dál vyšší a ani pandemický rok není výjimkou.

Ujasněte si některé věci ještě před svatbou, předejdete zklamání

První věc, o které byste se měli bavit, jsou peníze. I když to není příjemné téma, protože peníze nejsou to nejdůležitější, i tak patří mezi složky vztahu, které je potřeba řešit a na které je potřeba se s partnerem shodnout. Co pro vás znamenají peníze? Shodnete se na částce, kterou chcete společně platit za bydlení, nevadí vám, že má partner dražší koníčky?

Důležité je také vědět, jak to máš partner ohledně sexu. Je jasné, že nebudete čekat na svoje poprvé do svatby, ale je potřeba si ujasnit, jaké máte představy. Na sex musíte mít oba stejnou chuť a nejde jednoho přemlouvat. Pokud tedy nemáte náladu, vysvětlete to partnerovi a ten by pro to měl mít pochopení, jestliže se mu cíleně nechcete vyhýbat. Další součástí manželského vztahu jsou děti. Má partner na rodičovství stejný názor jako vy? Pokud toužíte po dítěti a on ne, může vzniknout problém, který je potřeba vyřešit ještě před společným životem.

Zdroj obrázku: Freepik

Rozdělte si domácí povinnosti

V dnešní době je „normální“, že vše v domácnosti zastává žena. Vaření, péče o děti, domácnost. Nesmí se ale zapomínat na to, že také ženy chodí do práce, stejně jako muži. Domácí práce by se tak měly dělit rovným dílem. Ženy totiž nejsou stroje, jak si někteří muži myslí. Je potřeba jim doma pomoci, aby měly síly ještě na to, věnovat se právě partnerovi.

Důležitou součástí vztahu je mít chvilku sama pro sebe. Vymezte si čas, který budete věnovat svým koníčkům, a věnujte se jim, minimálně v rámci zdravého rozumu. Užívat byste si ale měli také společné aktivity. A neméně důležité je vědět, jaký sdílíte názor na politiku nebo náboženství. Je to téma, které se sice často neprobírá, ale je dobré si o tom promluvit ještě předtím, než vstoupíte do svazku manželského.

Zdroj: https://www.hitched.co.uk/wedding-planning/organising-and-planning/what-to-discuss-before-marriage/