Exercise Should Be Regarded As Tribute Heart Shot Fit Young Woman Forming Heart Shape Her Stomach

Na šlofíka a sprchu po jídle raději zapomeňte, zkomplikují trávení

Máte po jídle pocit, že nejlepší by bylo natáhnout se na gauči a relaxovat? Zdřímnutí po obědě vaší pohodě neprospěje. Co by se nemělo dělat po jídle? Seznam „zakázaných“ aktivit je delší. Pokud se chcete cítit příjemně po celý den, měli byste se držet těchto bodů. Vaše břicho vám za to poděkuje!

Škodlivé návyky komplikují trávení

Mnoho lidí si po jídle stěžuje na pocit těžkosti a nadýmání. Poruchy trávení jsou výsledkem nejenom toho, co jíte, ale také toho, kdy a jak jídlo přijímáte. Škodlivé návyky způsobují, že obsah zůstává v žaludku mnohem déle, což způsobuje nepříjemný tlak, pálení žáhy, nadýmání, zácpu nebo bolesti břicha a křeče.

Zdroj obrázku: Freepik

Intenzivní trénink a spánek po jídle končí špatně

Večeřeli jste a plánujete cvičení, abyste spálili kalorie? Odborníci doporučují počkat se cvičením alespoň hodinu, aby trénink neskončil zažívacími potížemi. Tělo totiž hrne krev do trávicího systému. Po jídle se často cítíme ospalí a chceme si na chvíli lehnout. To je normální. Jak jsme již zmínili, když žaludek tráví, krev je dodávána do střev. To přináší oslabení přívodu krve do centrálního nervového systému, což je důvod, proč se většina lidí po jídle cítí unavená. Když ale ležíte, obsah žaludku je rozložen nerovnoměrně, což zpomaluje trávení a může vést k návratu obsahu žaludku do jícnu.

Zapomeňte na sprchu a čaj

Po večeři si obvykle dáte horkou sprchu? To je chyba. Odborníci doporučují koupat se před jídlem. Díky tomu se večer budete cítit lehce. Během horké koupele se tělo uvolňuje a připravuje na odpočinek. Pak tělesná teplota klesne a svaly se uvolní. To zpomaluje trávicí proces a činí živiny méně vstřebatelné. Mnoho lidí také pije k jídlu čaj, zejména ke snídani a k večeři. Odborníci na výživu varují, že některá jídla a pití se nemají kombinovat. Jejich vlastnosti se navzájem ovlivňují. Čaj totiž kvůli obsahu teinu brání vstřebávání některých látek, zejména železa.

Zdroj: https://www.healthshots.com/preventive-care/self-care/8-things-you-should-never-do-after-eating-a-meal/