Portrait Woman With Facial Mask Half Face

V létě potřebuje pleť chránit před sluncem a dostatečnou hydrataci

Léto je v plném proudu, a ačkoli si ho většina z nás nejspíš náramně užívá, naše pokožka v tomto období naopak dost trpí. Vystavení slunci, chlorované vodě a dehydrataci pro ni není nic příjemného, a je tak třeba jí věnovat speciální péči. Obzvlášť pokud nechceme, aby se nám tvořily další a další vrásky. Jak tedy o pleť pečovat tak, abychom proces stárnutí aspoň trochu zpomalili? Důležité jsou správné produkty, ale i prevence.

Dbejte na dostatečnou hydrataci

Obzvláště v létě je důležité, abychom si hydrataci opravdu hlídali. Tělo má totiž daleko větší problém se zadržováním vody právě kvůli vysokým teplotám a zvýšenému pocení. Tělo by mělo být hydratované jak zvenku, tak zevnitř. Základem je dostatečný příjem tekutin, ať už ve formě vody, či zeleniny a ovoce, jako je například meloun nebo okurka. Co se vnějšku týče, zvolit můžete produkty s kyselinou hyaluronovou, která hraje při hydrataci hlavní roli. Na noc můžete použít výživnější krémy třeba s obsahem bambuckého másla či různých typů olejů. Ty vaši pleť navíc i zklidní.

Zdroj obrázku: Freepik

Nikdy nezapomínejte na ochranu

Nejen v létě je třeba používat ochranu proti slunečnímu záření. To platí i pro dny, kdy je třeba úplně zataženo. To totiž neznamená, že se k nám UV paprsky nedostávají. Právě sluneční svit má pak obrovský podíl na vzniku vrásek. Používáním krému se také navíc chráníte před vznikem melanomu. Při výběru opalovacího krému rozhodně dbejte na vysoký faktor a to, aby byl voděodolný. Přes den byste ho měli několikrát znovu aplikovat. To samé platí pro to, když se namočíte. Při jakékoli péči také nikdy nezapomínejte na krk a dekolt. Právě na těchto partiích se totiž stárnutí projevuje nejdříve. Snažte se také vybírat produkty, které jsou přímo určené na obličej, jelikož budou mít jemnější složení než ty klasické.

Zdroj: https://www.clinique.co.uk/summer-skincare-routine