Hiring Waitress

Jak se obléct na pracovní pohovor? Správná volba oblečení je krokem k vysněné práci

První práce po studiu, nebo změna zaměstnání, to je vždy velký krok. Než ale nastoupíme na vysněnou pozici, je třeba absolvovat pracovní pohovor. Bez něho se na kýženou pozici nedostaneme.

Ten může mít klidně i několik kol, a kromě teorie může být zaměřen i na praxi. První kolo pohovoru bývá vždy stejné, jde o rozhovor v kanceláři personalisty, nebo někoho výše postaveného ve firmě. Jak se na takový pohovor správně obléct?

Přizpůsobte se firmě

Jako první je třeba si uvědomit, v jaké firmě plánujete pracovat. Každý firma má svou jasně danou firemní kulturu. A není spojena jenom s tím, že si ve firmě například všichni tykají. Je spojena také s tím, v čem mohou zaměstnanci chodit. Toto si musíte zjistit ještě před pohovorem. Jedině tak na něj přijdete správně připravena. U některých firem tak bude potřeba striktně formální outfit, u jiných může být při nákupu oblečení použita Desigual sleva a vy přijdete v módních, velmi odvážně vypadajících kouscích, díky kterým už na samotné chodbě firmy dokonale zapadnete mezi ostatní. Už to je první krok k úspěchu.

Hlavně pohodlně

Nejenom, že byste už na pohovoru měla do firmy doslova zapadnout. Důležité je také to, abyste se ve zvoleném oblečení cítila pohodlně. Mělo by vám dokonale sedět a mělo by pro vás být maximálně příjemné. Jedině tak nebudete po celý pohovor přemýšlet nad tím, že vás někde něco škrtí, táhne, nebo řeže. Budete se moci soustředit na kladené otázky a starosti s oblečením můžete hodit za hlavu.

Je důležité vypadat skvěle

Řada žen sáhne při výběru oblečení na pohovor do svého šatníku. Pokud uděláte to samé, ale nenašla jste tam nic odpovídajícího, vyrazte do obchodu. Například Gate kupon vám umožní koupit si nový outfit za zvýhodněnou cenu. Není totiž nic horšího, než když na pohovor přijdete nedokonalá. Nemyslí se jenom neupravený vzhled, ale i oblečení, které je seprané, špinavé, nebo dokonce poškozené. Moc důvěry to nebudí.

Investice do budoucnosti

Správně se obléct na pohovor vyžaduje přípravu. Jak z hlediska přemýšlení o tom, co si vezmete, tak z hlediska přemýšlení, kde dané oblečení koupíte. I když vás to bude něco stát, berte daný výdaj jako investici do budoucnosti, která vám pomůže k vysněné práci. A hlavně, dané náklady nemusí být vysoké. Stačí navštívit Vasekupony.cz a získat na nákup oblečení na pohovor zajímavé slevy.