Prani3

Zbavte se žehlení jednou provždy. S našimi triky už ho nebudete potřebovat

Někteří lidé považují žehlení za příjemnou, nebo dokonce uklidňující činnost. Ale pravděpodobně je to pro vás spíše nutnost a sníte o tom, že už nikdy nebudete muset žehlit. Proto pro vás máme několik tipů, díky kterým se tento sen stane skutečností!

4 jednoduché „bezžehličkové“ triky

Pokud také patříte mezi lidi, kteří žehlení nenávidí, nejste v tom sami. A naštěstí existují lidé, kteří se s námi podělili o své vychytávky, které zaručeně pomůžou i vám. Zde je několik z těch nejjednodušších:

Začněte už při nákupu! Když si vybíráte nové oblečení, nezajímejte se pouze o to, jak v něm vypadáte, ale zaměřte se i na materiál a nakupujte oblečení z látek, které se nebudou mačkat. Oděvy vyrobené ze 100 % bavlny nebo ze lnu mají tendenci se muchlat, ale bavlněných směsí se bát nemusíte. Dobrou volbou je denim, úplety, nylon nebo i polyester.

Zdroj obrázku: Freepik

Jakmile vyndáte oblečení z pračky, pořádně ho protřepejte, vyhlaďte a co nejdříve pověste. Prádlo věšte za nejsilnější kus látky. Dejte pozor na kolíčky, pokud je potřebujete použít, umístěte je na místo, kde nebudou vidět případné otlaky (např. pod paže). Košile a trička pověste místo věšáku rovnou na ramínka.

Ke každému praní přidejte šálek bílého octa, který funguje jako aviváž a pomáhá eliminovat pomačkání. Nedávejte do pračky příliš mnoho prádla, aby mělo dostatečné místo a nemačkalo se. Vyplatí se používat sáčky na prádlo, především na to jemné.

Zdroj obrázku: Freepik

Složte své oblečení ihned, jakmile ho sundáte z věšáku. Ve skříni udržujte pořádek, oblečení totiž potřebuje dostatek prostoru pro dýchání, jinak se zmuchlá. Pokud ze skříně vyndáte zmačkaný kus oblečení, pověste ho na ramínko a přestříkejte záhyby vodou.

Na cestách bez žehličky

To poslední, co chceme dělat na dovolené či na pracovní cestě, je žehlení. Pokud tedy cestujete na místo, kde nemůžete nebo nechcete žehlit, nedělejte chybu jako většina lidí a nenechávejte oblečení v kufru. Vždy, když dorazíte do cíle, oblečení vyndejte a pověste. Jestliže se oblečení během cesty zmuchlalo, pověste ho do koupelny, zatímco se budete sprchovat. Vzniklá pára oblečení krásně vyrovná.

Zdroj: https://www.homestolove.com.au/how-to-avoid-ironing-for-good-3519