Unrecognizable Athletic Woman Using Blender While Making Fruit Smoothie Kitchen

V září o sebe pečujte a připravte své tělo na chladnější část roku

Léto pomalu končí, přesto nás ještě mohou zastihnout horké dny. Dny se však krátí a počasí se začíná kazit. Bude postupně nutné začít si zvykat na nižší teploty. Tělo je potřeba připravovat na nadcházející sezónu.

Ve spojení s přírodou

Dny se pomalu zkracují a tělo potřebuje nějaký čas, než se této změně zcela přizpůsobí. Proč mu v tom nepomoct? Každé ráno jděte na světlo hned, jak je to možné, nejlépe ještě za svítání. Totéž opakujte při západu slunce. Pomůže to tělu lépe si na změnu režimu zvyknout. Snažte se co nejvíce ze dne trávit na přirozeném světle a co nejméně se nechat ozařovat světlem z obrazovek.

Nenechte se od pobytu v přírodě odradit některými již chladnými dny. Oblečte si teplejší oblečení a vyrazte na procházku nebo za svou oblíbenou aktivitou do přírody. Venku ale nemusíte být jen aktivní, můžete si například na balkoně dát svou oblíbenou kávu nebo si vzít oběd na sluncem zalitou lavičku.

pretty-casual-girl-dreamily-listening-music-cellphone-resting-bench-city-park
Zdroj obrázku: Freepik

Další tipy na podzim

Ve vedrech dbáme na dodržování pitného režimu více, zároveň je to pro nás přirozenější. Na podzim takovou potřebu hydratace nemáme, to ale neznamená, že bychom s ní měli přestat. Může dojít až k dehydrataci, která se typicky projevuje únavou nebo bolestí hlavy. Na pití vody v chladných dnech asi zrovna náladu mít nebudete, ale nesmíte zapomenout, že se počítají i čaje a různé zeleninové a ovocné šťávy.

Někteří mají v oblibě detoxikace. Ty zdaleka nepatří jen k jaru, najdou uplatnění i na podzim. Detoxikace je vhodná i z toho důvodu, že je před námi období hutnějších jídel a mnoha svátků a oslav. Podzim je tak vhodná doba pro odlehčení jídelníčku. Netřeba však zapomínat ani na péči o pleť, která v nadcházející sezóně také dost zažije. Můžete také navštívit wellness nebo saunu.

Podzim je neoddělitelně spjat s nachlazením. Potřebné vitamíny můžete tělu dodat nejlépe skrze zeleninu a ovoce. Zkusit můžete i vitamínové doplňky. Důležitým prvkem v péči o tělo, ale i psychiku je pohyb. Praktikujte jakoukoliv aktivitu, která vás baví.

Zdroj: https://www.livingupp.com/blog/september-self-care-activities/