Dog Bed Morning

Většina páníčků dovolí spát psovi ve své posteli

Přemýšlíte, zda pustit svého pejska do postele? Toto rozhodnutí dobře promyslete, má totiž kromě příjemných pozitiv také vážná negativa. Spát s domácím mazlíčkem je příjemné. Ale musíte zvážit několik aspektů. Například to, zda je domácí mazlíček dostatečně vycvičený. Spaní odložte v případě, kdy mazlíček není vycvičený na čistotu nebo pokud je pes tvrdohlavý.

Proč se nám tolik líbí usínat vedle chlupáče?

Na toto téma se provedlo už hodně průzkumů mezi majiteli domácích mazlíčků a ze všech vyplynulo, že většina páníčků spí se psem v jedné posteli. Pes spí během dne mnoho hodin a nejtvrdší spánek má podobně jako my v noci. Je to nejspíše způsobeno evoluční adaptací na náš denní rytmus. Mnoho z nich se k nám hrne, když se chystáme do postele, a chce nám dělat společnost. A jen málokdo má tak pevnou vůli, aby odolal.

Zdroj obrázku: Freepik

Kolik lidí spí se psy?

Z průzkumu vyplývá, že 62 % majitelů malých psů dovolí chlupáči být v posteli. 41 % majitelů středních psů také svolí, ale jen 32 % majitelů velkých psů nechává své mazlíčky spát vedle nich.

Mají co do toho mluvit psi? Samozřejmě že ano. Ne každý pes spí rád v posteli. Některým plemenům je v posteli příliš velké horko. Takoví psi spí nejraději na zemi vedle postele. Někteří psi migrují. Zatímco uléhají s páníčky po jejich boku, během noci se z postele vykradou a jdou si do pelíšku.

Kdy raději psa do postele nebrat?

Psi, kteří rádi koušou věci, nejsou ideálními společníky do postele. Zvláště pokud chcete, aby vaše polštáře a peřiny nějaký pátek vydržely. Občas se najdou jedinci, kteří nezvládají svou agresi. Ani takové mazlíčky bychom neměli brát s sebou do postele. To platí i pro psy, kteří hrdě hlídají svou smečku, tedy páníčky. Určitě nechcete, aby vás pes každou chvíli budil svým obranářským vrčením. Psy do postele nedoporučujeme ani těm, kteří trpí alergiemi nebo astmatem.

Zdroj: https://www.everydayhealth.com/pet-health/allowing-dogs-in-bed.aspx, https://www.healthline.com/health/sleeping-with-dogs, https://www.psychologytoday.com/intl/blog/animal-emotions/202209/why-so-many-people-let-their-dogs-into-their-beds, https://vcahospitals.com/know-your-pet/should-my-dog-sleep-in-my-bed, https://ashfordclinic.com/blog/can-your-pet-sleep-in-your-bed-if-you-have-allergies