Blooming Small Yellow Chelidonium Flower Green Background Sunny Day Macro Photography

Vlaštovičník je tradičním lékem na kuří oka. Kromě čerstvé bylinky pomohou i přípravky z lékárny

Kuří oka jsou extrémně přetrvávající onemocnění. Je velmi snadné se jimi nakazit a zároveň je velmi obtížné se jich zbavit. Existuje však způsob, jak se bradavic nebo kuřích ok zbavit v pohodlí domova.

Lehká pomoc s bylinkami

Toto je metoda, kterou už používaly naše babičky, a ukázalo se, že jako domácí léčba funguje skvěle. Stačí bylinu rozdrtit a vtírat rostlinnou šťávu na kuří oka. Při tomto ošetření je mimořádně důležitá systematičnost. Mnohé masti a přípravky z lékáren také obsahují tuto bylinu.

Vlaštovičník obyčejný je populární rostlina v našem klimatu. Můžete se s ní setkat téměř všude. Roste na okraji lesů, v houštinách, zahradách, na loukách, v blízkosti rybníků, jezer a řek. Tuto rostlinu můžete poznat díky krásným žlutým květům se čtyřmi okvětními lístky. Většinou roste ve větších seskupeních na jednom místě. Nezapomeňte bylinu sbírat v čistém prostředí.

Zdroj obrázku: Freepik

Účinky vlaštovičníku

Kuří oka jsou nejčastěji výsledkem infekce kůže. Protože vlaštovičník působí antibakteriálně a proti virům, ukázalo se, že je velmi účinným spojencem v boji proti tomuto problému. Dávejte si však pozor při sklizni této rostliny. Je to rostlina, kterou by měli sbírat bylináři se zkušenostmi.

Je to z toho důvodu, že může obsahovat látky, které dokážou být při sklizni škodlivé. Z vlaštovičníku vytéká oranžová šťáva, která může ve větším množství způsobit popáleniny. Proto je lepší kupovat produkty z této bylinky přímo od bylinářů nebo ve specializovaných obchodech či lékárnách. Chcete-li se na sklizeň vypravit sami, nastudujte si o této bylince co nejvíce informací.

Zdroj: https://www.rxlist.com/greater_celandine/supplements.htm