Women Cooking Spaghetti Pan Boiling Water Kitchen

Voda z těstovin je ideálním hnojivem pro zahradní i pokojové rostliny. Lépe porostou i pokvetou

Chemická hnojiva jsou sice snadno k dostání, většinou ale obsahují látky, které svým rostlinám dávat nechcete. Proto se vyplatí vědět, jaké jiné alternativy existují. Někdy totiž ani nevíte, že máte pomocníka hned po ruce. Můžete si například hnojivo vyrobit z obyčejné vody, ve které vaříte těstoviny. Jen si musíte dávat pozor, aby nebyla slaná.

Výživa pro rostliny, která vás nic nestojí

Domácí hnojiva jsou to nejlepší pro květiny, a to nejen ty pokojové, ale také zahradní. Je zbytečné vylívat vodu, ve které jste vařili těstoviny, protože se dá použít jako přírodní hnojivo, které rostlinám dodá všechno, co budou potřebovat. Vodu velmi často vyléváme, přitom obsahuje živiny, které rostlině pomohou k rychlejšímu růstu a bohatšímu kvetení.

Mezi další domácí hnojiva patří například banánové nebo bramborové slupky, také je často vyhazujeme, přitom mohou posloužit dobré věci. Stejně jako voda z těstovin obsahují draslík a další látky, které rostlinám prospějí. A díky tomu budou mít i bujnější květy a vydrží mnohem déle.

Zdroj obrázku: Freepik

Díky těstovinové vodě je nebudou ohrožovat škůdci

Voda po těstovinách obsahuje důležité látky, jako je dusík, draslík a fosfor. Jsou to složky, které slouží právě k jejich růstu. Škrob z těstovin navíc pomůže vyživit dobré bakterie v půdě, a tím se zamezí budoucímu onemocnění rostliny nebo napadení škůdci. Proto vodu po těstovinách nevylévejte. Pěstování rostlin tak bude zase o něco snadnější.

Je to levná varianta hnojiva, kterou má každý doma. Sníží množství odpadu a potěší životní prostředí. Díky obsahu živin je těstovinová voda ideální na hnojení přibližně dvakrát týdně. Dejte ji ale vychladnout, než ji nalijete do zeminy. Pozor také na to, že voda nesmí být slaná, jinak byste rostlinám naopak ublížili a postupně by mohly uhynout. Sbírejte vodu a krmte své rostliny tím nejlepším, co doma najdete.

Zdroj: https://flourishingplants.com/watering-plants-with-pasta-water/