Young Woman Eating Fruit Salad With Fork

Vysoká hladina cukru v krvi s tělem zamává. Zkrotí ho běžné potraviny

Jaké produkty udržují hladinu cukru v normálu? Můžete si je přidat do čaje nebo nálevu a během několika dní uvidíte rozdíl. Optimální hladina cukru patří ke zdravému životnímu stylu, a pokud se zvýší, musíte rychle reagovat. Týká se to hlavně těch z vás, kteří trpíte cukrovkou nebo jinou nemocí. Jak rychle hladinu cukru snížit? Zkuste to pomocí domácích metod.

Proč se hladina cukru zvyšuje?

Hladina cukru závisí na mnoha faktorech. Je ale potřeba ji udržovat v normě, abychom se cítili dobře. Je potřeba nejen zdravě jíst, ale také se pravidelně hýbat. A co můžete udělat, pokud se hladina cukru zvýší? Dlouhodobě vysoká hladina cukru může vést až k cukrovce. Je proto více než nutné hladinu cukru sledovat. Důležitým faktorem je právě strava. Musí být bohatá na zeleninu, ovoce a také další látky, které naše tělo potřebuje.

Rozhodně byste do sebe neměli cpát například jednoduché sacharidy a nezdravé cukry. Co se týče fyzické aktivity, raději cvičte kratší dobu a pravidelně než si jednou za čas dávat dvouhodinové tréninky. Stačí se přitom denně procházet nebo si vyrazit na krátkou projížďku na kole. Ke snížení hladiny cukru může přispět také dostatek kvalitního spánku.

Zdroj obrázku: Freepik

Co všechno udělat pro snížení hladiny cukru?

Abyste hladinu cukru udrželi v optimální hladině, bude nejlepší dodržovat několik pravidel. Mezi takové patří například pití dostatku vody, ale také doplnění hořčíku a vitaminu D. Dále je nutné se zdravě stravovat, nejlépe se vyhýbat stresovým situacím a také si dopřát pravidelnou fyzickou aktivitu. Po jídle byste si neměli chodit lehnout, ale raději se projít, ať vás nepřekvapí například zácpa.

Ke snížení hladiny cukru přispívá hlavně vláknina, kterou najdete v zelenině nebo ovoci, ale také ve lněném semínku nebo otrubách. Vhodné bude jíst celozrnné výrobky, například pečivo nebo těstoviny. Arašídy si můžete dopřát místo nezdravých cukrovinek a koření, které používáte v kuchyni, bude také vaším přítelem. Zvolte kurkumu nebo zázvor a hladina cukru bude v pořádku.

Zdroj: https://www.mcehospital.com/health-library/322