Flowers Yellow Celandine Forest Chelidonium Majus Commonly Known As Greater Celandine Nipplewort Swallowwort Tetterwort

Plevel se zázračnými účinky: vlaštovičník uzdraví pokožku, znovu zazáří zdravím

Při léčbě kožních problémů fungují nejlépe produkty přírodního původu. Mast z vlaštovičníku má čisticí a antibakteriální účinek. Často se doporučuje v případě psoriázy nebo akné. Další výhodou je skutečnost, že si ji můžete snadno vyrobit doma.

Vlaštovičník, vytrvalá bylinka

Tato vytrvalá bylinka dosahuje výšky asi půl metru. Stonek je charakteristicky rozvětvený. Listy jsou poměrně velké a mají světle zelený odstín. Květy jsou malé a žluté, zatímco plody připomínají malé lusky. Tato rostlina se nachází v mnoha oblastech, včetně břehů vod nebo lesů. Léčivé účinky jsou koncentrovány především v mladých výhoncích sklizených v květnu a červnu.

V případě kožních problémů se používá žlutá šťáva, která se nachází ve stonku bylinky. Na jejím základě se vyrábějí masti a jiné léčivé přípravky, které jsou dostupné v bylinných obchodech a lékárnách. Mast na bázi této bylinky obsahuje alkaloidy, které mají antibakteriální účinek a pomáhají regenerovat nemocnou pokožku. Kromě toho použití masti snižuje svědění, které je jedním z příznaků psoriázy.

Zdroj obrázku: Freepik

Mast z vlaštovičníku

Vlaštovičník se díky svému antiseptickému účinku dobře vyrovná s akné. Reguluje také práci mazových žláz a tedy i nadměrné množství vylučovaného kožního mazu, které přispívá k ucpávání pórů a vzniku černých teček. Malé množství masti z vlaštovičníku stačí k rovnoměrnému rozložení po lézích a nechá se úplně vstřebat.

Bradavice jsou velmi nepříjemné onemocnění. Vlaštovičník má silný virucidní účinek, a proto se dobře vyrovná s tímto typem onemocnění. Je to také způsobeno enzymy nacházejícími se v této rostlině. Odstraňují odumřelou epidermis a obnovují buňky. Malé množství masti aplikujte na postižené místo a jemně vmasírujte. Vyhýbejte se kontaktu s očima a ústy.

Zdroj: https://supplements.selfdecode.com/blog/celandine/