Window Curtains

Záclony přirozeně vybělí kyselina citronová, jedlá soda a ocet

Záclony na oknech musí být sněhově bílé, jinak vypadá celá místnost velmi ponuře a zanedbaně. Chemická bělidla nejsou nikdy správnou volbou, protože obsahují hodně látek, které v domácnosti nechcete. Navíc jsou velmi drahá. Naštěstí si můžete snadno a velmi rychle vyrobit doma bělidlo, které vás nebude stát téměř nic a funguje velmi dobře. Jak na to?

Domácí bělidlo za pár korun

Šedé záclony nedělají čest vašemu domovu. Můžete se snadno vybělit pomocí kuchyňské soli. Tu má doma snad každý z nás. Bělení v tomto případě bude trvat pár hodin, ale rozhodně se vám to vyplatí. Stačí, když nalijete vodu do lavoru nebo vany, přidáte záclony a sklenici soli. Vše důkladně promíchejte a nechte namáčet alespoň 3 hodiny (ideálně přes noc). Poté vyperte záclony v pračce jako obvykle.

creative-view-indoors-window-curtains
Zdroj obrázku: Freepik

Kyselina citronová je velký pomocník při bělení

Nemusíte používat jen sůl. Záclony pohlcují pachy, prach a časem žloutnou. V takovém případě vám hodně pomůže kyselina citronová nebo citronová šťáva. Proces je velmi jednoduchý a získáte nádherně bílé a svěží záclony. Stačí přidat do vody šťávu nebo kyselinu citronovou a namočit do ní záclony. Čím více šťávy přidáte, tím lépe bude tato metoda fungovat.

Oproti soli působí citronová šťáva mnohem rychleji a výsledky uvidíte již po hodině působení. Jakmile budou záclony namočené dostatečně dlouho, hoďte je do pračky a vyperte jako obvykle. Potom je stačí nechat uschnout na okně. Pokud bude svítit slunce, měli byste jásat. Efekt citronové šťávy nebo kyseliny citronové se totiž ještě umocní a záclony budou ještě zářivější.

Jedlá soda a ocet jsou lékem na všechno

Kombinace těchto dvou složek vám pomůže vyčistit prakticky cokoli. Na bělení záclon se příliš nedoporučují, protože mohou způsobit ztuhnutí látky. To nebude na oknech vypadat dobře, a proto byste se octu měli v tomto případě vyhnout. Jedlou sodu můžete použít podobně jako kyselinu citronovou. Záclony namočte, přidejte pár lžic jedlé sody a po nějaké době vyperte v pračce.

Zdroj: https://www.sunbell.it/en/blog-en/how-to-bleach-curtains/