Nursery 1078923 1920

Základní výbavička pro novorozené miminko – co pořídit?

A je to tu! Příchod miminka na svět je pro rodiče bezesporu tou nejkrásnější událostí v životě. Těhotenství a samotný porod potomka provází spousta rozporuplných emocí. Od nekonečné radosti a pocitu štěstí, přes pochybnosti, zda péči o miminko zvládneme, až po obavy, které se týkají především toho, jestli jsme pro naše malé stvoření opravdu pořídili vše potřebné pro jeho bezproblémový start do života.

Před příchodem miminka je nezbytné pořídit následující:

  • Postýlka
  • Kočárek
  • Oblečení a kosmetika

Postýlka

V dnešní době najdeme na trhu nespočet druhů dětských postýlek. Od těch úplně obyčejných dřevěných až po postýlky rostoucí, které se velikostně přizpůsobují růstu dítěte po dobu několika let jeho života. Co se týká výběru té správné, záleží na preferencích každého rodiče.. Bezpečnost by ale měla být prioritou. Je tedy důležité vybrat kvalitní postýlku s pevnou a stabilní konstrukcí, která zaručí bezpečí Vašeho miminka. Dalším zásadním aspektem je samozřejmě nezávadnost použitého materiálu k ošetření postýlky, zejména se jedná o barvy a laky.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Kočárek

Kočárek je další položkou, se kterou je třeba počítat. Pro novorozence jsou typické kočárky s hlubokou korbou, která poskytuje miminku ochranu před nežádoucími vlivy okolí. Pořídit se dají i kombinované kočárky, ze kterých se korba jednoduše odepne a přetvoří na golfky, které dítě využije později. Kombinované kočárky jsou u mnohých maminek v oblibě především díky své praktičnosti. Samozřejmostí je pořízení vybavení do kočárku dle aktuálního ročního období. V zimních měsících je nezbytností teplý fusak, v létě naopak postačí lehčí dečka, případně i polštářek.

Oblečení a kosmetika

Miminka obecně velmi rychle rostou. Z toho důvodu postačí mít předem pouze pár kousků v novorozeneckých velikostech od každého druhu oblečení a zbytek pořídit dle potřeby až se dítě narodí. Základem pro všechna roční období by ale měly být dupačky, dětská body, overaly, bavlněné ponožky, případně čepička, svetřík či tepláčky. Zbytek se odvíjí od ročního období. Co se týká kosmetiky, miminka jí nepotřebují jí tolik, vzhledem k tomu, že k mytí postačí obyčejná voda. Nicméně vždy se vyplatí investovat do přírodního jednosložkového oleje, například měsíčkového, který suchou pokožku miminka spolehlivě hydratuje.