Jak mít hebké ručníky i po několika letech? Máme pro vás pár tipů

Nově zakoupené ručníky jsou měkké a hebké na dotek. Po několika použitích a hlavně vypráních ale ztrácí svoji měkkost a také sací schopnost. Existuje ale několik triků, kterými ručníkům dodáte ztracenou hebkost.

Pomocníci, kteří se najdou v každé domácnosti 

Jedlou sodu najde doma každý. Víte ale, že je to i skvělý přípravek na změkčení použitých ručníků? Stačí je ponořit do horké vody s trochou sody. Častým používáním aviváže totiž na ručnících vzniká vrstva, která postupem času způsobí tvrdnutí ručníku.

Dalším skvělým pomocníkem je ocet. Používá se většinou v kombinaci s pracím práškem a nahrazuje aviváž. Někdo ale pere pouze v octu. Pomáhá odstraňovat skvrny a změkčuje.

Čtěte také:  Vyčistěte a vyleštěte poškrábané brýle levně domácími prostředky. Výsledek vás překvapí

Pokud přemýšlíte nad sušičkou, neváhejte 

Dalším, i když už dražším, velkým pomocníkem je sušička. Ručníky by se nemělo sušit na přímém slunci, protože to způsobuje tvrdnutí vlakem. Vložte jednou za čas ručníky do sušičky a budou nádherné hebké.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pokud to již neděláte, po každé koupi nových ručníků je ještě před prvním použitím vyperte. Dostanete z nich tak druh vosku, který zůstává ve vláknech. Můžete použít postup s jedlou sodou a ručníky sušte buď na stinném místě, nebo v sušičce.

Dodržujte určitá pravidla už při praní 

I samotný proces přání může ovlivnit hebkost a měkkost ručníků. 

  • Pračku nikdy nenaplňujte po okraj
  • Používejte raději gel než sypký prášek 
  • Různě barevné ručníky perte zvlášť 
Čtěte také:  Čištění brýlí je jednoduchá záležitost, známé chyby ovšem nadělají víc škody než užitku

To jsou ty nejdůležitější tipy, které vám při praní pomohou. Gelu stačí malé množství, ručníky budou lépe vyprané. 

Dobrou zprávou pro ženy v domácnosti je fakt, že ručníky by se neměly žehlit. Ovlivňuje to jejich měkkost. Raději ručníky pořádně vytřepte a složte.