Towels 1470231 1920

Jak mít hebké ručníky i po několika letech? Máme pro vás pár tipů

Nově zakoupené ručníky jsou měkké a hebké na dotek. Po několika použitích a hlavně vypráních ale ztrácí svoji měkkost a také sací schopnost. Existuje ale několik triků, kterými ručníkům dodáte ztracenou hebkost.

Pomocníci, kteří se najdou v každé domácnosti 

Jedlou sodu najde doma každý. Víte ale, že je to i skvělý přípravek na změkčení použitých ručníků? Stačí je ponořit do horké vody s trochou sody. Častým používáním aviváže totiž na ručnících vzniká vrstva, která postupem času způsobí tvrdnutí ručníku.

Dalším skvělým pomocníkem je ocet. Používá se většinou v kombinaci s pracím práškem a nahrazuje aviváž. Někdo ale pere pouze v octu. Pomáhá odstraňovat skvrny a změkčuje.

Pokud přemýšlíte nad sušičkou, neváhejte 

Dalším, i když už dražším, velkým pomocníkem je sušička. Ručníky by se nemělo sušit na přímém slunci, protože to způsobuje tvrdnutí vlakem. Vložte jednou za čas ručníky do sušičky a budou nádherné hebké.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pokud to již neděláte, po každé koupi nových ručníků je ještě před prvním použitím vyperte. Dostanete z nich tak druh vosku, který zůstává ve vláknech. Můžete použít postup s jedlou sodou a ručníky sušte buď na stinném místě, nebo v sušičce.

Dodržujte určitá pravidla už při praní 

I samotný proces přání může ovlivnit hebkost a měkkost ručníků. 

  • Pračku nikdy nenaplňujte po okraj
  • Používejte raději gel než sypký prášek 
  • Různě barevné ručníky perte zvlášť 

To jsou ty nejdůležitější tipy, které vám při praní pomohou. Gelu stačí malé množství, ručníky budou lépe vyprané. 

Dobrou zprávou pro ženy v domácnosti je fakt, že ručníky by se neměly žehlit. Ovlivňuje to jejich měkkost. Raději ručníky pořádně vytřepte a složte.