Young Beautiful Caucasian Woman Construction Office With Big Smile Face Pointing With Hand Finger Side Looking Camera

Září je ideálním časem pro seberozvoj a objevení vlastního potenciálu

Každý měsíc je skvělý na to, abyste začali s osobním rozvojem. Práce na sobě vám pomůže pracovně, ale také vám přinese více štěstí. V září je ideální čas pro začátek seberozvoje, protože venkovní teploty klesají a budete jistě mnohem více doma. Poradíme vám, jak na sobě můžete pracovat, abyste měli lepší a šťastnější život.

Vezměte do ruky dobrou knihu

Najděte oblast, který vás zajímá. Zaručeně na toto téma najdete literaturu, která vám pomůže při rozvoji. A podzim je ideálním obdobím pro čtení. Můžete to spojit s další metodou seberozvoje, a to s 30denní výzvou. Můžete se zavázat k tomu, že přečtete 20 stránek denně, budete psát 15 minut do deníku, cvičit po dobu 30 minut nebo vstávat brzy.

Snažte se také vystoupit ze své komfortní zóny. Dobrodružství je jedním ze způsobů, jak se naučit hodně nového. Mluvte s novými lidmi, absolvujte kurzy nebo se zapojte do dobrovolnických prací. Využijte svou kreativitu naplno a začněte pracovat na jejím rozvoji jako na nové dovednosti. Jakmile budete myslet mimo rámec, bude se vám dařit mnohem lépe v práci i doma.

Zdroj obrázku: Freepik

Zapojte svou zvědavost

Každodenní učení a zvídavost vás dovedou velmi daleko. Pocit osobního naplnění se dostaví velmi rychle, jakmile se začnete učit nové věci. A po nějaké době si užijete také pracovní postup, povýšení, změnu práce a vyšší finanční ohodnocení. Rozvíjet se ale nemusíte pouze pracovně. Naplní vás i rozvoj v rámci koníčků.

Pomůže vám afirmace i deník

Pozitivní afirmace mají velkou sílu. Obzvlášť pokud se nacházíte v náročné životní situaci, vám mohou hodně pomoci. Říkejte si například „Jsem schopen dosáhnout svých cílů“. Když si to budete opakovat, uvěříte tomu. Zkuste také zapisování do deníku, meditaci a péči o své tělo. Jakmile to všechno začnete dělat, budete mnohem šťastnější, úspěšnější a naplníte svůj životní potenciál.

Zdroj: https://www.susantraugh.com/single-post/september-is-self-improvement-month